Rubriky
Destinace

Slunečné pobřeží

Nikdo se nebude nudit

Přijeďte i vy na last minute dovolenou na Slunečné pobřeží v Bulharsku a zažijte tady nezapomenutelný pobyt u moře plný slunce, odpočinku a zábavy. A proč byste se měli vypravit k moři právě sem? Důvod k cestě na Slunečné pobřeží není jen jeden. Tím nejpádnějším jsou ale rozhodně zdejší pláže. Na Slunečném pobřeží totiž najdete úžasně široké pláže s jemným pískem na povrchu. Můžete si tady dokonale vychutnat slunění na lehátku, osvěžující koupel v čistém moři i dlouhé procházky podél pobřeží.

Na Slunečném pobřeží na vás čeká i bohatá nabídka nejrůznějších druhů zábavy. Kupříkladu pobřežní promenáda je plná restaurací, barů, klubů a obchodů. Večer můžete posedět v romantické kavárně s výhledem na moře, nebo se vydat do moderního tanečního klubu a v něm se bavit až do pozdních ranních hodin. Příznivci adrenalinových sportů zase budou nadšeni nabídkou vodních aktivit. Můžete si zapůjčit výbavu na windsurfing nebo se vydat na vodním skútru po hladině moře. Potápěče tu čekají krásné podvodní scenérie a neopakovatelné zážitky.

Kultura i gastronomie

Celé Slunečné pobřeží je nejen oblastí s krásnými plážemi a příjemně vyhřátým mořem, ale i historicky a kulturně významnou lokalitou. Pokud vás zajímají i třeba dějiny navštívené země a máte rádi historii a kulturu, vydejte se alespoň na krátký výlet do staré části Nesebaru. Historické jádro tohoto města je zapsáno na Seznamu světového dědictví UNESCO. Procházka úzkými uličkami a prohlídka středověkých památek vás přenesou daleko do minulosti.

Za zmínku jednoznačně stojí i vynikající gastronomie. Bulharská kuchyně je bohatá na chutné a originální pokrmy. Ochutnejte na své last minute dovolené na Slunečném pobřeží třeba tradiční speciality, jako šopský salát, kebab či musaku. A nezapomeňte vyzkoušet také místní víno a vyhlášený bulharský jogurt.

Lákavé ceny

Ve vztahu k turistům nejen z České republiky hovoří pro dovolenou na Slunečném pobřeží i přívětivé ceny. Bulharské Slunečné pobřeží totiž nabízí kvalitní ubytování a služby za velice dostupné ceny. Last minute dovolená vás tady vyjde cenově výhodněji než ve většině oblíbených přímořských destinací a v rozpočtu vám zůstane dost na další aktivity, nákupy či večerní zábavu.

Tak neváhejte a vydejte se na last minute dovolenou na Slunečné pobřeží v Bulharsku. Tady se slunce neustále usmívá na blankytně modrém nebi a dovolená je zde plná zábavy, odpočinku a nezapomenutelných zážitků.

Jedna dlouhá pláž

Celá oblast Slunečného pobřeží v Bulharsku je známé svou působivou nabídkou pláží. Zdejší pláže a další místa ke koupání ve vodách Černého moře uspokojí přání i potřeby každého z jeho návštěvníka. I když hovořit o více plážích je tady trochu ošemetné. Fakticky se jedná o jednu jedinou pláž, ovšem ta stojí za to. Na délku měří více než 8 kilometrů od Nesebaru až po Svatý Vlas.

Povrch pláže tvoří jemný písek. Rodiče, kteří si s sebou na dovolenou na Slunečné pobřeží vzali i své ratolesti, určitě ocení pozvolný vstup do moře a čistou vodu v moři. Na několika úsecích je pláž vybavena lehátky a slunečníky, takže si tady můžete maximálně užít plážový odpočinek. Pláž je dobře udržovaná a nabízí širokou škálu služeb a aktivit. Čekají tu na vás široké možnosti provozování vodních sportů stejně jako třeba plážové bary a restaurace, podávající čerstvé pokrmy z mořských plodů.

Spousta možností

Pokud zvolíte známou pláž na Slunečném pobřeží coby místo svého last minute pobytu v Bulharsku, můžete si být jisti, že tady zažijte dokonalou letní dovolenou plnou slunce, písku a moře. Letní pobyt u moře na Slunečném pobřeží nabízí široké možnosti k zábavě i relaxaci. Užijte si na písčité pláži hřejivé sluneční paprsky a osvěžující vodu v moři podél ní. Můžete se opalovat, zaplavat si ve vlnkách Černého moře nebo jen relaxujte pod slunečníkem s dobrou knihou v ruce či sluchátky na uších.

Aktivní jedinci tady mají na výběr ze spousty aktivity, jimž se tu mohou věnovat. Kupříkladu adrenalinoví nadšenci se mohou vydat na taková dobrodružství, jako je windsurfing, kitesurfing, vodní lyže nebo jízda na vodním skútru. Pokud právě mezi takové jedince patříte i vy, nechte se unést parádním dobrodružstvím na hladině Černého moře. Příznivci potápění mohou objevovat zdejší podvodní svět a ponořit se do hlubin Černého moře. Pokud potápěčské zkušenosti zatím nemáte, zapište se na kurzy s certifikovanými instruktory. Ti vám zajistí bezpečný a nezapomenutelný zážitek.

Pevnina

Máte rádi romantiku? Pak si udělejte klidnou procházku podél zdejší promenády plné restaurací, kaváren a obchodů. Pokochejte se krásným výhledem na moře a ráno sledujte romantický východ slunce nad hladinou. Nebo využijte hotelových wellness center a dopřejte si masáže při odpoledním odpočinku. Zbavíte se tak stresu a dopřejte si efektivní regeneraci.

Slunečné pobřeží je vyhlášené i svým pestrým nočním životem. Najdete zde kluby, bary a diskotéky s hudbou pro každý vkus. Zajděte si tancovat, užijte si koncert nebo si jen tak poseďte u drinku či sklenky dobrého vína. Během dne se vydejte na nákupy do místních tržnic a obchodů a objevte místní řemeslné výrobky, suvenýry, oblečení a další produkty. To vše se tady navíc dá nalézt za velice příznivé ceny.

Zajímavosti i zábava

Zapomeňte na chvíli na pláže a navštivte historická místa v okolí. Bylo by chybou nenavštívit taková místa, jakým je například starobylé město Nesebar. Nebo se vydejte na výlet do přírody. Poznejte blíže místní biotop během túr po blízkých národních parcích, jako je přírodní park Kamčija nebo Ropotamo.

Toto jsou však jen některé z aktivit, jimž se můžete na své last minute dovolené na Slunečném pobřeží v Bulharsku u moře věnovat. Nechte se unést atmosférou tohoto krásného místa a poznejte na vlastní smysly, že tato destinace má skutečně co nabídnout každému ze svých návštěvníků.

A pokud jste s sebou do Bulharska vzali i své ratolesti, nevynechejte návštěvu jednoho z místních vodních parků. Nejznámějšími jsou Aquapolis a Action Aquapark, které nabízí různé tobogány, skluzavky a bazény pro kompletní rodinnou zábavu. Případně si zahrajte tenis, minigolf a plážový volejbal, nebo se vydejte na horském kole do kopců nad Slunečným pobřežím.