Rubriky
Destinace

Turecko

Cenově dostupné Středomoří

Pokud hledáte cenově přijatelný pobyt na pobřeží Středozemního moře, Turecko by mohlo pro vás být ideální destinací. S dostupnými nabídkami dovolené na poslední chvíli v tureckých letoviscích nemusíte mít našetřenu spoustu peněz na to, abyste si v této krásné zemi užili dovolenou snů. Turecko se může pochlubit úžasnými plážemi, bohatou kulturou a historií, vynikající kuchyní a v neposlední řadě i vřelou pohostinností místních obyvatel.

Ti z turistů, kteří nejen na své last minute dovolené hledají v první řadě odpočinek, se na tureckém pobřeží mohou těšit na spoustu all inclusive resortů. V jejich rozhlehlých areálech se můžete opalovat u bazénu nebo na přilehlé pláži. Pokud vás zajímá nejen moře, pláž a opalování, prozkoumejte na své dovolené v Turecku třeba pulzující město Istanbul, nebo Ankaru s rušnými trhy a historickými památkami.

Ale bez ohledu na to, co itinerář vaší last minute dovolené v Turecku zahrnuje, nezapomeňte si dopřát některý z vyhlášených tureckých pokrmů. K celosvětově populárním patří takové dobroty, jako jsou kebab, mezze či baklava. A určitě využijte místní pohostinnosti. Turci jsou známí svým vřelým přijetím a ochotou sdílet svou kulturu s návštěvníky Turecka. Sbalte si tedy kufry a vydejte se na poslední chvíli na dovolenou do Turecka. Ve Středomoří vás čeká vysněná dovolená!

Last minute nabídky

Hledáte dovolenou na poslední chvíli v Turecku? Pak se určitě máte na co těšit. Exkluzivní nabídky dovolené na poslední chvíli v Turecku nabízejí dokonalý únik ze všednosti do přímořského ráje za dostupné ceny. Od dechberoucích pláží až po luxusní hotely. Turecko má vše, co potřebujete k nezapomenutelné letní dovolené.

Ať už hledáte romantické útočiště nebo rodinnou dovolenou plnou zábavy, last minute nabídky dovolené v Turecku uspokojí potřeby a přání všech typů cestovatelů. Užijte si nekonečné hodiny slunečního svitu a průzračně čisté vody při prozkoumávání úžasného pobřeží Turecka. Dopřejte si lahodnou místní kuchyni nebo relaxujte v houpací síti na pláži. Případně v Turecku vyzkoušejte některé z mnoha vodních sportů. Možnosti odpočinku i zábavy jsou tady takřka nekonečné.

Pobyt ve Středomoří na poslední chvíli

Pokud byste se rádi vypravili na letní pobyt do Středomoří na poslední chvíli, Turecko rozhodně stojí za zvážení. Se svými krásnými plážemi a bohatým kulturním dědictvím nabízí tato země něco každému cestovateli. Ať už si chcete odpočinout na pláži nebo prozkoumat starověké ruiny, v Turecku je toho spousta k vidění. Těšit se můžete i na bohatou nabídku volnočasových aktivit.

Jednou z oblíbených možností, kde můžete v Turecku strávit parádní dovolenou na poslední chvíli, je aglomerace Antalya. Toto město a současně letovisko na pobřeží Středozemního moře je známé svými úžasnými plážemi a čistou vodou. Dny v Antalyi můžete strávit třeba opalováním na plážích Lara či Konyaalti. Anebo se vydejte do vnitrozemí a prozkoumat historická místa, jako je Hadriánova brána přímo ve měste a či starobylé město Perge. To leží jen asi 15 kilometrů severovýchodně od Antalye.

Další top destinací mezi last minute nabídkami dovolené v Turecku se slevou na poslední chvíli je Bodrum. Toto okouzlující pobřežní město má vše, co si pro parádní dovolenou u moře můžet přát. Krásné pláže, rušný noční život i fascinující historické atrakce, mezi něž patří třeba hrad svatého Petra či mauzoleum v Halikarnasu. A pokud toužíte po nějakém dobrodružství, vydejte se na výlet lodí podél malebného pobřeží Bodrumu.

V každém případě ale platí, že bez ohledu na to, kam se v Turecku vydáte, letní pobyt na poslední chvíli na území tohoto středomořského klenotu bude jistě nezapomenutelným zážitkem.

Dopřejte si dostupný luxus

Pokud hledáte cenově přijatelný luxus v regionu Středomoří, Turecko je pro dovolenou na poslední chvíli skvělou volbou. Se svým úžasným pobřežím a bohatým kulturním dědictvím nabízí vynikající rovnováhu mezi cenovou dostupností a kvalitou.

Jedním ze způsobů, jak si dostupný luxus v Turecku dokonale užít a vychutnat, je pobyt v all-inclusive resortech. Tato ubytovací zařízení nabízejí vše. Od jídla a pití až po zábavu, často za velmi příznivé ceny. Obvykle mají také luxusní nadstandardní vybavení, jako jsou lázně, bazény a soukromé pláže.

Dalším způsobem, jak si dopřát cenově výhodný luxus v Turecku, je využít last minute nabídek zájezdů a pobytů. Najít finančně nenáročný luxus ve Středomoří nemusí být složité ani drahé. Výběrem destinací, jako je Turecko, nabízejících jak cenovou dostupnost, tak kvalitní zážitky, můžete svou vysněnou dovolenou proměnit ve skutečnost i v krátké době.

Příležitosti k dovolené ve Středomoří

Hledáte last minute dovolenou v Turecku? Dobře děláte. Středomoří volá vaše jméno s neuvěřitelnými nabídkami dovolených, díky kterým bude vaše léto nezapomenutelné. Od pulzujícího velkoměsta Istanbul až po úžasné pláže Antalye a Turecké riviéry, v Turecku si každý najde to, po čem jeho srdce touží.

Jedinci, toužící po dobrodružství a adrenalinu, se na dovolené v Turecku mohou vydat třeba na let horkovzdušným balonem přes pohádkové komíny Kappadokie nebo na túru po úchvatné krajině Pamukkale. Pokud však naopak preferujete odpočinek a relaxaci, vydechněte si na písečných plážích Bodrumu nebo se nechte hýčkat v jedněch z mnoha tureckých termálních lázní.

Díky bezkonkurenčním cenám letenek i ubytování je nyní ten správný čas využít příležitosti k nákupu nezapomenutelné last minute dovolené v Turecku. Nenechte si ujít zážitek ze všeho, co tato krásná země může nabídnout, a využijte této úžasné nabídky na pobyt ve Středomoří.

Prozkoumejte turecké skvosty

Hledáte last minute dovolenou někde u moře a nechce se vám cestovat příliš daleko? Pak se určitě zaměřte na Turecko. To je domovem některých z nejkrásnějších a nejživějších míst, jež nabízejí dokonalý únik od shonu všedního života. Ať už hledáte slunce, písek, moře, kulturu nebo dobrodružství, v této úžasné zemi si každý najde něco.

Jednou z žádaných destinací je Alanya, ležící na pobřeží Středozemního moře v jižním Turecku. Díky křišťálově čisté vodě a krásným plážím nabízí Alanya svým návštěvníkům nezapomenutelnou směs historie a přírodních krás. Turisté, kteří rádi prozkoumávají starověké stavby a ruiny a tráví svou last minute dovolenou v Alanyi, musí určitě navštívit lokality jako je Aspendos nebo Perge.

Dalším skrytým klenotem Turecka je Kappadokie. Snová lokalita se surrealistickou krajinou, která vypadá jako vystřižená přímo z nějaké pohádky. Od letu horkovzdušným balónem přes zdejší ohromující skalní útvary až po podzemní města, stará tisíce let. Je tak snadné si toto kouzelné místo zamilovat.

A pokud hledáte něco mimo vyšlapané cesty a daleko od davů ostatních turistů, zvažte cestu do Dalyanu. Toto klidné město, ležící naproti řeckému ostrovu Rhodos, se může pochlubit krásnými plážemi, obklopenými horami a bujnou zelení. Návštěvníci Dalyanu se tady mohou vydat na projížďky na říčním člunu po stejnojmenné řece nebo navštívit nedalekou pláž Turtle Beach a na vlastní oči pozorovat želvy, hnízdící na břehu. Zážitek, který si nesmíte nechat ujít!

Nezapomenutelné vzpomínky

Při plánování dovolené na poslední chvíli právě v Turecku je tak snadné nechat se zahltit obrovským množstvím věcí, které můžete v této obdivuhodné zemi vidět a dělat. Chcete-li si vytvořit nezapomenutelné a ne zcela typické dovolenkové vzpomínky, začněte třeba prozkoumáváním bohaté historie a kultury země. Kupříkladu Istanbul je skvělým místem, kde začít. Pokochejte se jeho úžasnou starobylou architekturou, která mísí evropské a asijské vlivy. Vydejte se na okružní plavbu lodí po Bosporském průlivu a vychutnejte si úchvatné výhledy na oba kontinenty.

Dalším způsobem, jak si během cesty do Turecka vytvořit nezapomenutelné zážitky, je dopřát si něco z jeho vynikající kuchyně. Turecko se může pochlubit lahodnými pokrmy, jako jsou kebab, malé placky kefte, chléb pide, baklava a další. Během svého pobytu v Turecku můžete také absolvovat kurzy vaření pokud váš zájem o tureckou gastronomii přesahuje běžný turistický rámec. Nebo se vydejte na speciální výlet za tureckým jídlem a ponořit se do zdejší unikátní gastronomie.

A v neposlední řadě je třeba taktéž zmínit, že žádná cesta do Turecka by nebyla úplná, aniž byste poznali jeho přírodní krásy. Od již zmíněného letu horkovzdušným balónem přes pohádkové komíny Kappadokie až po bezstarostné relaxaci u tyrkysových vod pláže Oludeniz nedaleko letoviska Fethiye. V Turecku najdete spoustu scénických míst, která vás zanechají v němém úžasu. A tak se dobře ujistěte, že máte připravenou kameru!

Objevte Turecko během několika dní

Pokud hledáte finančně nenáročnou, ovšem plnohodnotnou a nezapomenutelnou last minute dovolenou u moře, pak je Turecko ideální destinací. Díky průzračně čistému moři, překrásným plážím, rozmanité krajině a bohatému kulturnímu dědictví je Turecko velice atraktivní destinací. A vy můžete všechny krásy této země zažít na vlastní kůži během několika dní.

Chcete-li čas své krátké last minute dovolené v Turecku využít co nejlépe, začněte třeba prozkoumáváním ikonických památek Istanbulu. Od Modré mešity přes chrám Hagia Sofia až po palác Topkapi. V Istanbulu rozhodně není nouze o světově proslulá historická místa zvoucí k objevování. Projděte se Velkým bazarem, ponořte se do turecké kultury a nakupte si při té příležitosti i nějaké suvenýry.

Pak se vydejte za sluncem, mořem a pískem dále na jih, na pobřeží Středozemního moře. Třeba do Antalye. Díky křišťálově čisté vodě a úžasným plážím je snadné pochopit, proč je tato oblast tak oblíbenou turistickou destinací. A to nejen kvůli cenově výhodným last minute nabídkám na pultech cestovních kanceláří. A když už tu budete, nenechte si ujít možnost objevování starověkých ruin, jako jsou lokality Perge nebo Aspendos. Nabízejí totiž neuvěřitelný pohled do bohaté turecké historie.

Svou cestu po Turecku můžete zakončit třeba návštěvou již zmíněné Kappadokie. Na tomto místě můžete na vlastní oči vidět jedinečné skalní útvary, vytvořené sopečnými erupcemi před staletími. I s omezeným časovým rámcem, který máte k dispozici, to však jsou jen některé z důležitých věcí, které zajistí, že vaše dovolená na poslední chvíli v Turecku bude stát z to.

Nejznámější turecká letoviska

Turecko je oblíbenou destinací nejen pro last minute dovolenou s mnoha známými letovisky na jeho pobřeží. Některá z nejznámějších letovisek v Turecku jsou tato.

Antalya

Antalya je populárním letoviskem, ležícím na turecké riviéře. Nabízí nádherné pláže, malebné přístavy, historické památky a bohatý noční život. Mezi nejznámější pláže v Antalyi patří například Konyaalti nebo Lara Beach.

Bodrum

Město Bodrum, jež je k nalezení na západním pobřeží Turecka, je známé svým přístavem a hradem, tyčícím se nad ním. Je oblíbeným místem milovníků moře, slunce, pláží, vodních sportů a nočního života. Pokud se zajímáte o historii, v Bodrumu můžete také navštívit antický amfiteátr, nebo si prohlédnout ruiny slavného halikarnasského Mausolea.

Marmaris

Marmaris je dalším oblíbeným letoviskem na turecké riviéře v západní části země. Je vyhlášený svými krásnými plážemi, přístavem a bohatým nočním životem. Marmaris je také skvělým výchozím bodem k plavbám na jachtě po Egejském moři. A nebo tu můžete strávit příjemnou last minute dovolenou v některém z desítek zdejších moderních hotelů.

Alanya

Alanya je letoviskem, nacházejícím se na jihovýchodním pobřeží Turecka. Do povědomí turistů se dostala svým hradem, jenž se tyčí nad městem. Můžete se tu taktéž těšit na několik krásných a daleko za hranicemi Turecka vyhlášených pláží. Tou nejznámější je bezpochyby Kleopatřina pláž. Ta nabízí nejen ideální možnosti ke koupání, ale i širokou nabídku restaurací, barů a obchodů ve své blízkosti.

Kusadasi

Kusadasi je dalším oblíbeným letoviskem na pobřeží Egejského moře. Už ve druhé polovině minulého století se proslavilo svými plážemi, čistým mořem a též mnoha obchody s místními výrobky. Kusadasi je taktéž dobrým výchozím bodem k návštěvě antického města Efes. Efes je jedním z nejlépe dochovaných antických měst nejen v Turecku, ale dokonce v celosvětovém měřítku.

Tato letoviska jsou pochopitelně pouze několika příklady z mnoha oblíbených míst pro last minute dovolenou v Turecku. Turecko nabízí svým návštěvníkům rozmanité pláže, historické památky, četné vodní i plážové aktivity a v neposlední řadě i bohatý noční život. Což je důvodem, proč je již několik dekád stále oblíbenou volbou turistů z celého světa.