Rubriky
Destinace

Turecká riviéra

Romantika i zábava

Přemýšlíte o letní dovolené a láká vás čas plný slunce, krásných pláží a nezapomenutelných zážitků? Pak je last minute dovolená na Turecké riviéře přesně to, co hledáte. Užijte si luxusní ubytování v překrásných letoviscích s nádhernými výhledy na moře. Vychutnejte si příjemně vyhřáté písčité pláže a jemný vánek, jenž vám bude lehce čechrat vlasy. Zaplavte si na Turecké riviéře v tyrkysově modrém moři a objevte fascinující svět podvodní flóry a fauny.

Turecká riviéra nabízí každému, kdo sem přicestuje strávit nejen svou last minute dovolenou, spoustu možností, jak trávit volný čas. Stoupněte na windsurfové prkno a vydejte se na úžasnou jízdu po hladině, nebo si vypůjčte kajak a objevujte okolní zátoky. Milovníci adrenalinu si zase mohou vyzkoušet třeba paragliding nad zdejším nádherným pobřežím.

Dědictví starověku

Pokud patříte k milovníkům antické historie, právě vám nabídne Turecko bohaté dědictví starověku. Navštivte světoznámé antické památky jako je Efez či lokalitu Hierapolis – Pamukkale, která je zapsána na Seznamu světového dědictví organizace UNESCO. Blíže k letoviskům na Turecké riviéře je pak možno navštívit třeba ruiny amfiteátru v Aspendu nebo starověké město Termessos. Na takových místech se dá ponořit hlouběji do minulosti lidské civilizace.

Turecká kuchyně

A co teprve vyhlášená turecká gastronomie? Vychutnejte si na dovolené takové vynikající turecké speciality, jako je typický kebab nebo sladká baklava. Nechte se unést do světa orientálních chutí a ochutnejte ručně vyráběná speciality, která vám na jazyku rozpustí sladkost a harmonii přírody.

Rezervujte si last minute dovolenou na Turecké riviéře a užijte si v jejích letoviscích nezapomenutelné zážitky za bezkonkurenční ceny. Vydejte se na cestu plnou slunce, středomořské krásy a odpočiňte si v některém z luxusních turistických středisek.

Moře a koupání na Turecké riviéře

Pověst Turecká riviéry coby místa, kde se dovolená tráví na nádherných středomořských plážích, sahá daleko za hranice Turecka. A právě pláže jsou největším lákadlem jižní části Turecka, lákající sem turisty z celého světa.

Velmi populární pláže najdete kupříkladu v okolí letoviska Side. To leží na půli cesty mezi městy Antalya a Alanya. Malý poloostrov, na němž najdete ruiny Apollonova chrámu, rozděluje pobřeží v Side na dvě části. Obě pláže, jak Západní (West Beach), tak také Východní (East Beach), nabízejí koupajícím se turistům i místním jemný písek, čistou vodu v moři a pestré možnosti provozování vodních sportů.

I region kolem více než milionového města a přístavu Antalya je známý svými fantastickými plážemi. Kızılot Beach, pětikilometrová Lara Beach, Konyaaltı Beach a asi 20 kilometrů vzdálená pláž letoviska Belek tu patří mezi nejpopulárnější. Každá z těchto pláží má jedinečné kouzlo a nabízí kompletní vybavenost pro turisty, kteří si potrpí na prvotřídní služby a komfort.

Kleopatřina pláž

Jednu z nejslavnějších a nejoblíbenějších pláží v celém regionu, Kleopatřinu pláž, najdete v Alanyi. Pláž dostala svůj název podle egyptské královny, která se tady podle legendy prý koupala během své návštěvy tohoto regionu. Kleopatra beach se pyšní jemným pískem, azurově modrými vodami a nádhernou panoramatickou krajinou. Délka pláže je asi 2 kilometry. Oblast podél pláže je moderní turistickou destinací s mnoha hotely, resorty, restauracemi a dalšími zařízeními, poskytujícími služby turistům.

Pláž je velmi populární jak mezi turisty, tak i u místních obyvatel. Ti všichni sem míří za odpočinkem pod horkým středomořským sluncem a relaxací. Kleopatřina pláž často zaujímá přední příčky v žebříčcích nejkrásnějších pláží Turecka. Je dobře udržovaná a čistá a k dispozici jsou také sprchy a toalety. Pokud budete svou last minute dovolenou na Turecké riviéře někde poblíž, určitě si sem udělejte alespoň krátký výlet.

Pláží jsou na Turecké riviéře desítky. Nezáleží na tom, kterou nakonec zvolíte. Všechny zdejší pláže nabízejí skvělou kombinaci slunce, jemného písku a moře k dokonalému odpočinku a zábavě.

Volba je na vás

Záleží jen a pouze na vás, co budete o své last minute dovolené na Turecké riviéře dělat a jak tu budete trávit svůj volný čas. Čeká tu na vás spousta zábavy a volnočasových aktivit, které si tady můžete bezezbytku užít.

Většina turistů, cestujících na Tureckou riviéru, má svůj plán na následující dny jasný. Zdaleka nejpopulárnější aktivitou je tady slunění a relaxace na pláži. Oblast se proslavila svými nádhernými plážemi s pískem bílé barvy a tyrkysově modrou vodou v moři, které je omývá. A tak si vyhledejte klidnou pláž, roztáhněte ručník a užijte si sluneční paprsky. Nebo naopak zvolte rušnou pláž, která žije, a užijte si dlouhou párty, trvající až do rána následujícího dne.

Pokud se počítáte k příznivcům vodních a plážových sportů, pak je pro vás Turecká riviéra ideálním místem k prožití parádní letní dovolené u moře. Můžete si tu vyzkoušet nebo se rovnou věnovat šnorchlování, potápění, windsurfingu, parasailingu nebo jachtingu.

Zajímavé vnitrozemí

Last minute dovolenou na Turecké riviéře však v žádném případě nemusíte trávit pouze u moře. Nabízí se tady spousta činností, jimž se kromě odpočinku a relaxace na pláži, můžete věnovat. Vydejte se třeba na historicky významná místa a navštivte některé z archeologických památek. Udělejte si výlet do starobylého antického města Side. A pokud vám nevadí cestovat dále, vypravte se třeba až do Efezu.

Vedle Side najdete další zajímavé historické památky třeba v Antalyi či nedalekém Perge. Čeká tu na vás Hadriánova brána či mešita Yivli v Antalyi nebo zachovalý amfiteátr v Perge.

Hory volají

V těsné blízkosti Turecké riviéry se k nebi zvedá pohoří Taurus. Jeho vrcholy nabízejí skvělé možnosti k pěší turistice a trekům. Pokud patříte k příznivcům putování po svých, těšte se na úchvatné výhledy, malebná horská jezera a jedinečnou přírodu.

Je bez jakékoliv diskuse, že okolí Turecké riviéry se může pyšnit krásnou přírodu a scenériemi. Vydejte se na procházku po národním parku Olympos – Beydağları nad letoviskem Kemer v západní části regionu, nebo vystoupejte na horu Tahtalı, odkud budete mít nádherný výhled na okolní krajinu a moře.

Turecko je taktéž známé svými nádhernými vodopády. A jedny z nejpůsobivějších z nich najdete právě na Turecké riviéře. Navštivte vodopády Düden Waterfalls v Laře poblíže Antalye, kde se vody řeky Düden řítí z útesu do moře. Dalším krásným vodopádem je Manavgat Waterfall asi 7 kilometrů od centra města Side.

Odpočinek v lázních

Turecku o vešlo ve známost i díky svým tradičním lázeňským procedurám a tureckými lázněmi, takzvanými hamamy. Prožijte si tedy i vy na své last minute dovolené v Turecku jedinečný zážitek v podobě návštěvy takového zařízení a dopřejte si relaxační masáže, sauny a parní lázně.

Přímo na Turecké riviéře najdete řadu luxusních resortů s nabídkou wellness a lázeňských služeb. Možnost návštěvy sauny, masáží či bazénu budete mít v takovém hotelu na dosah ruky.

Golf i výlety na koních

Jedinci, zajímající se o golf, určitě potvrdí, že Turecká riviéra je rájem hráčů golfu. Najdete zde několik golfových hřišť světové třídy s fantastickými výhledy na moře a přírodní krajinu. K těm nejznámějším patří hřiště v Beleku.

Skvělou možností, jak prozkoumat a blíže poznat o něco vzdálenější místa od vašeho hotelu je během jezdeckého výletu. Jízda na koni je skvělým způsobem, jak si užít krásy tureckého venkova a zažít příjemné vzrušení z jízdy na koni.

Nákupy

Jedním ze způsobů, jak nejlépe poznat původní tureckou kulturu, je návštěva tradičního bazaru či trhu. Nasajte autentickou atmosféru Turecka návštěvou jednoho z nich. Setkáte se tu se širokou škálou tradičního umění, čajů, speciálních koření, oblečení a dalších suvenýrů. A ačkoliv je Turecká riviéra považována za moderní a na turistiku orientovaná část země, i tady je možné některé trhy navštívit.

Večer pak zajděte do typické turecké restaurace a užijte si explozi chutí autentické turecké kuchyně. Ochutnejte oblíbená jídla jako kebab, mezze, baklavu nebo čaj z hroznek. To vše jsou však pouze některé z činností a aktivit, které se dají na Turecké riviéře naplno užít. Bez ohledu na vaše preference si tu něco najde každý turista. Turecká riviéra je skutečně unikátní destinací, nabízející nespočet možností k zábavě, dobrodružství i relaxaci. Nechte se i vy unést jejím kouzlem.