Rubriky
Destinace

Gran Canaria

Prvotřídní pláže

Zažijte i vy nezapomenutelnou letní dovolenou na ostrově Gran Canaria. Vydejte se na last minute pobyt na tento překrásný ostrov a objevte na vlastní oči krásy této exotické destinace.

Kanárské ostrovy, Gran Canarii nevyjímaje, jsou známé svými nádhernými plážemi, stálým slunečným počasím a širokou nabídkou aktivit pro všechny věkové skupiny. Gran Canaria nabízí nespočet možností, jak si užít svého zaslouženého volného času.

Pokud patříte k vášnivým milovníkům moře a pláží, pak pro vás bude Gran Canaria dovolenkovým rájem. Najdete tady široký výběr písčitých pláží, omývaných průzračně čistou a tyrkysově modrou vodou. Můžete si užít opalování na slunci, koupání ve vodách Atlantského oceánu nebo se věnovat provozování takových vodních sportů, jako je kupříkladu šnorchlování nebo surfování.

Zážitky pro všechny

I těm, co mají raději více vzrušení a adrenalinové zážitky, nabízí Gran Canaria řadu možností. Vyzkoušejte si třeba jízdu na horském kole po úchvatných horských silnicích ve vnitrozemí ostrova. Anebo se vydejte na pěší výlet na vrchol Roque Nublo. Pokud preferujete naopak klidnější aktivity, můžete si kupříkladu zahrát golf na jednom z mnoha golfových hřišť v na ostrově. Nebo s dětmi navštivte zábavní parky jako Palmitos Park anebo Aqualand.

Kromě typických činností, které si většina z nás spojí s představou o last minute dovolené u moře, však ostrov Gran Canaria nabízí svým návštěvníkům také bohatou historii a kulturu. Udělejte si výlet do města Las Palmas, hlavního města ostrova, a na vlastní oči prozkoumejte jeho úžasné architektonické památky a muzea. Ochutnejte tradiční kanárská jídla v jedné z místních restaurací a poznejte blíže kulturu místních obyvatel.

Ideální kombinace

S nákupem last minute dovolené na Gran Canaria máte příležitost zažít dokonalou kombinaci odpočinku, zábavy a dobrodružství. Nejen že si budete moci bezstarostně užívat dlouhých slunečných dnů na pláži, ale také objevovat krásy této exotické destinace a hlouběji poznávat její bohaté kulturní dědictví.

A proto pokud se chystáte na letní dovolenou k moři, zvažte cestu na Kanárské ostrovy. Nezáleží na tom, zda cestujete s rodinou, přáteli či sami. Na last minute dovolené na ostrově Gran Canariae určitě zažijte nezapomenutelné chvíle a cesta do tohoto ráje ve vlnách Atlantského oceánu vás určitě nezklame.

Koupání

Kanárský ostrov Gran Canaria je známý svými nádhernými plážemi. Tou pravděpodobně nejznámější je Playa del Inglés. Tuto prostornou pláž najdete přímo o rušné turistické oblasti Maspalomas. Playa del Inglés je jednou z největších a také nejoblíbenějších pláží na celé Gran Canarii. Turisté si ji oblíbili kvůli jejímu jemnému písku a čisté vodě v přilehlém moři. Na svém západním okraji sousední Playa del Inglés s pláží Maspalomas. Tato nádherná písčitá pláž se táhne mezi hotelem Lopesan Costa Meloneras Resort & Spa a přírodním parkem Dunas de Maspalomas.

Na jihozápadě ostrova je k nalezení letovisko Puerto Rico se stejnojmennou pláží. Ta leží přímo u jachetního přístavu a od oceánu ji odděluje uměle vytvořený vlnolam. Takže i když je moře rozbouřené, voda u pláž v chráněné zátoce je klidná. To z ní činí ideální místo k odpočinku a koupání. Ve stejném letovisku Puerto Rico, jen asi kilometr severozápaním směrem od zátoky Puerto Rico, se rozkládá další podobná zátoka s písčitou pláží Playa de Amadores. I tady se můžete těšit na jemný písek a průzračné moře. Okolní scenérie s útesy na severu dodávající oblasti působivou atmosféru.

Rušné i odlehlé pláže

V hlavním městě Las Palmas de Gran Canaria na severu ostrova se můžete vykoupat na pláži Las Canteras. Pláži se také někdy říká Play de Las Palmas de Gran Canaria, neboť leží přímo v hlavním městě ostrova. Současně je jednou z vůbec nejdelších pláží nejen na Kanárských ostrovech, ale v celé Evropě. Oblast se proslavila svými teplými vlnami a ideálním prostředím k surfování.

Nejen tyto, ale i další pláže na ostrově Gran Canaria nabízejí turistům širokou škálu aktivity, kterým se mohou na své last minute dovolené věnovat. Od opalování na vyhřátých plážích a koupání ve vodách Atlantiku až po různé vodní sporty, jakými jsou surfování, šnorchlování a potápění. Každá z pláží skýtá jedinečné krásy a každá z nich je skvělým místem k relaxaci a užívání si slunce.

Vždy je co dělat

Na své last minute dovolené na Gran Canarii se určitě nebudete nudit. Přímo na plážích nebo v blízkosti moře na vás čeká spousta aktivit a zážitků, které si můžete bezezbytku vychutnat. Většina návštěvníků Kanárských ostrovů cestuje na toto překrásné souostroví kvůli plážím. A Gran Canaria jich nabízí skutečně široký výběr. Na zdejších nádherných plážích si můžete celý den užívat slunce a relaxovat ve vyhřátém písku.

I aktivní jedinci mohou na last minute dovolené na Kanárských ostrovech odpočívat přesně tak, jak to mají rádi. Nemusí pouze ležet na pláži. Je možné se třeba vydat na hladinu moře a vyzkoušet si širokou paletu vodních sportů. K dispozici je třeba windsurfing, kitesurfing, potápění či jachting. Podívat se ale můžete i po hladinu. Na vlastní oči prozkoumejte podmořský svět kolem Gran Canarie při potápění nebo šnorchlování a objevujte nádherné korálové útesy a různorodou mořskou faunu.

Lákavá vodní hladina

Spoustu zábavy ale můžete zažít i na hladině moře. Pronajměte si loď a vydejte se na výpravu kolem ostrova. Případně se zúčastněte organizovaného výletu a vyplujte prozkoumat okolní ostrovy. Během plavby se budete moci kochat pohledem na pobřežní scenérie z moře. Pokud rádi rybaříte, z paluby lodi si budete moci vyzkoušet rybolov na otevřeném moři.

Chcete se projet podél pobřeží, ale jste rádi pánem svého času? Pak právě pro vás je jako stvořený paddleboarding či jízda na kajaku. Půjčte si kajak nebo paddleboard a prozkoumejte pobřežní oblasti zcela samostatně. Gran Canaria nabízí širokou škálu aktivit každému ze svých návštěvníků. Bez ohledu na vaše zájmy a preference vám tato krásná ostrovní destinace nabídne během vaší dovolené u moře zábavu i dobrodružství.

Nejen moře

V průběhu vaší last minute dovolené na Gran Canarii budete určitě trávit většinu času u moře. Na ostrově se toho však dá zažít spousta i mimo pláže a moře. Pokud rádi jezdíte nebo chodíte na výlety, vydejte se na průzkum malebných vesniček jako jsou vnitrozemské Teror a Tejeda. Za návštěvu stojí i obec Agaete nedaleko přístavu Puerto de las Nieves. V nich se můžete blíže seznámit s tradičním životem a architekturou Kanárských ostrovů.

Patříte k milovníkům přírody? Pak si určitě udělejte čas na návštěvu vnitrozemí. Vydejte se blíže poznat přírodní krásy ostrova a užijte si procházky po horských stezkách, jako jsou ty na vrcholu Roque Nublo nebo kráteru Caldera de Bandama. Z výšky si užijete úchvatné výhledy po celém ostrově.

Nakupování i golf

Pokud máte rádi nákupy, popřípadě se chcete podívat po zdejších typických restauracích, navštivte místní rušné trhy. Tím nejznámějším je Mercado Central de las Palmas. Pokud se vydáte na tento trh do hlavního města ostrova, můžete tu jak ochutnat místní speciality, tak i nakoupit třeba suvenýry.

Patříte mezi golfisty? Pak je pro vás takřka povinností zahrát si golf na jednom z vyhlášených golfových hřišť ostrova. Těch je tady hned několik a hráčům nabízejí panoramatickým výhled na okolní krajinu a moře během hry.

V případě, že se zajímáte o historii, byste si neměli nechat ujít návštěvu některé z architektonických památek na Gran Canarii. K nejnavštěvovanějším objektům na ostrově se řadí Casa de Colón anebo katedrála Santa Ana v Las Palmas de Gran Canaria. I když je pro většinu turistů hlavním důvodem k cestě na Gran Canarii moře, ostrově může nabídnout i poznávání jeho bohaté historie.