Rubriky
Destinace

La Palma

Málo dotčený ostrov

Plánujete dovolenou u moře a chcete zažít krásný čas se spoustou úžasných pláží, překrásné přírody a nezapomenutelných zážitků? Pak je ostrov La Palma v západní části Kanárského souostroví rozhodně dobrou volbou. Naplánujte se vaší last minute dovolenou na Kanárských ostrovech právě na La Palmě a zažijte tady jedinečné souznění s přírodou. La Palma se totiž řadí k nejhezčím místům, která můžete navštívit.

La Palma je známá daleko za hranicemi samotných Kanárských ostrovů svými malebnými plážemi, omývanými průzračně čistou vodou. Ty sem lákají na krátkodobé pobyty i delší dovolenou milovníky sluníčka a osvěžujícího moře z nejrůznějších koutů světa. Užijte si na ostrově La Palma bezstarostné lenošení na písčitých plážích, relaxujte pod palmami a nechte se hladit jemným vánkem. Pokud patříte k aktivním jedincům, během last minute pobytu na La Palmě budete mít také možnost věnovat se takovým vodním sportům a aktivitám, jako je šnorchlování, potápění nebo surfování.

Moře, hory, příroda

Ostrov La Palma je místem, kde se setkáte s jedinečnou sopečnou krajinou a hojností nedotčené fauny a flóry. Navštivte působivý národní park Caldera de Taburiente, jenž vám nabídne nádherné pohledy na údolí, vodopády a horské vrcholky. Prozkoumejte zapadlé obce ve vnitrozemí ostrova La Palma, obklopené zelenými plantážemi banánů. Ochutnejte toto čerstvé tropické ovoce přímo ze stromu.

Pokud máte rádi pěší turistiku a dobrodružství, vězte že La Palma nabízí až neuvěřitelné možnosti k trekování. Poznávejte ostrov prostřednictvím túr po unikátních stezkách, objevujte dávné vulkanické útesy a pokochejte se dechberoucími výhledy na Atlantský oceán. Nezapomeňte navštívit observatoř Roque de los Muchachos, která patří, díky relativní odlehlosti ostrova a absenci rušivých dopadů moderní lidské civilizace, k nejlepším místům na světě k pozorování a průzkumu noční oblohy.

Skvělé zážitky

Kanárský ostrov La Palma však nenabízí svým návštěvníkům jen moře, pláže a překrásnou přírodu. Vychutnejte si na své last minute dovolené na Kanárských ostrovech i lahodné místní speciality a tradiční kanárskou kuchyni. Vyzkoušejte pokrmy, připravené z čerstvých ryb a mořských plodů, připravené tradičním způsobem. Ochutnejte sladká potěšení z banánů, vypěstovaných přímo na ostrově. Anebo se osvěžte exotickými ovocnými džusy.

Není důvod váhat. Vydejte se i vy na last minute dovolenou na ostrov La Palma a zažijte na něm nezapomenutelný čas plný odpočinku, dobrodružství a krásného splynutí s přírodou. Sbalte si kufry a vydejte se, tak jako tisíce turistů před vámi, objevovat tento zatím skrytý poklad Kanárských ostrovů.

Koupání v Atlantiku

Nejvíce turistů míří na ostrov La Plama kvůli moři a koupání. Najdete tady několik krásných pláží, které rozhodně stojí za návštěvu. K takovým místům se řadí třeba pláž Charco Verde na západním pobřeží ostrova. Tuto úchvatnou pláž najdete necelé 2 kilometry jižně od vesničky Puerto Naos. Povrch pláže Charco Verde tvoří černý vulkanický písek. Je ideálním místem k opalování a koupání. A pokud budete mít zájem, nabízí také možnost zapůjčení lehátek a slunečníků.

Na východním pobřeží La Palmy, pod strmými útesy nedaleko osady El Granel, se krčí pláž s názvem Playa de Nogales. Tato přírodní a zatím nedotčená pláž s tmavým pískem je oblíbená především mezi surfaři. A to díky vlnám, které sem od oceánu přicházejí. Pokud se tady budete chtít vykoupat, doporučuje se dávat si pozor na mořské proudy.

Dostatek místa

Na opačné straně ostrova, v malebném rybářském přístavu Tazacorte, se v délce přesahující 1 kilometr, táhne pláž s názvem Playa de Tazacorte. Pláž je díky své délce jednou z největších na celém ostrově La Palma. V její blízkosti jsou v provozu restaurace a bary, nabízející skvělé možnosti k odpočinku a relaxaci po celý den. Díky svým velkorysým rozměrům si na pláži Playa de Tazacorte najdete dostatek prostoru i uprostřed hlavní turistické sezóny.

Asi 3 kilometry jižním směrem od hlavního města Santa Cruz de la Palma najdete letovisko Los Cancajos. A právě podél jeho břehů se v délce něco přes 200 metrů táhne pláž jménem Playa de los Cancajos, jedna z nejznámějších pláží na ostrově. Turisté sem obvykle míří strávit svůj den kvůli písčitému povrchu, klidnému moři a blízkosti restaurací. Přímo u pláže je hotel a pár apartmánových komplexů. Pokud budete mít štěstí, můžete svou last minute dovolenou na ostrově La Palma strávit právě u pláže Los Cancajos.

Liduprázdná místa

Příjemné malé pláže, kde nebývá moc lidí, najdete pod vesničkou Tijarafe na západním pobřeží ostrova. Tato oblast nabízí hned několik malebných pláží s čistou vodou a krásnými výhledy. Mezi nejpopulárnější patří Playa de la Veta a Playa de La Zamora. Počítejte ale s tím, že na to, abyste se na nich vykoupali, musíte od obce Tijarafe sestoupit asi 500 výškových metrů dolů k moři.

Celkem nabízí La Palma ke koupání více než 100 pláží nejrůznějších velikostí i tvarů. Všechny tyto pláže jsou vesměs fantastickými místy, která můžete na ostrově La Palma osobně navštívit a poznat. Ať už máte rádi klid a odpočinek, nebo jste nalezli zálibu ve vodních sportech, na La Palmě určitě najdete perfektní pláž, odpovídající vašim přáním a potřebám.

Vždy je co dělat

Na last minute dovolené na ostrově La Palma se určitě nebudete nudit. Jak přímo u moře, tak i ve vnitrozemí tohoto kanárského ostrova, budete mít možnost se věnovat nejrůznějším aktivitám. Věnujete se činnostem, které máte rádi, a vám umožní plně využít zasloužený čas volna a odpočinku.

Moře v okolí La Palmy nabízí příjemnou teplotu vody téměř po celý rok. Většina turistů však cestuje na Kanárské ostrovy během léta. Tou dobou je možné si ve vodách Atlantiku užívat osvěžujícího koupání a následně odpočívat ve vyhřátém písku pláže. Vody v okolí ostrova La Palma jsou taktéž ideální lokalitou k potápění. Ponořte se i vy do krásných podmořských scenérií, kde se dají objevovat úchvatné útesy, jeskyně a mořský život hluboko pod hladinou.

Aktivity na mořské hladině

Jak již bylo zmíněno výše, díky silným vlnám je La Palma oblíbeným místem mezi surfaři. Pokud máte zkušenosti s tímto sportem, vydejte se na jednu ze surferských pláží a zažít vzrušující jízdy na prkně. Nejoblíbenější pláží na La Palmě mezi surfery je zřejmě pláž Bujarén na severozápadním pobřeží ostrova nedaleko vesničky Santo Domingo.

Stálý vítr vytváří na La Palmě skvělé podmínky i k plachtění. Pokud máte rádi adrenalinové sporty, můžete si tady pronajmout jachtu nebo katamarán a plavit se pod silným větrem po hladině oceánu. A pokud plachtění neholdujete, břehy ostrova se dají prozkoumat i během paddleboardingu. Tato populární aktivita kombinuje veslování a se vzpřímeným postojem na prkně. Umožňuje v klidu a vlastním tempem objevovat pláže, skaliska a celou pobřežní linii s nepopsatelným pocitem klidu.

Další skvělou možností k průzkumu ostrova a okolních vod je z paluby některé z výletních lodí. Můžete se vydat za delfíny nebo velrybami, objevovat působivé skalnaté zátoky a užít si překrásné panoramatické výhledy na pobřeží z hladiny moře.

Zábava na pevnině

Dovolená na ostrově La Palma nabízí širokou škálu aktivit u moře, které potěší jak aktivní dovolenkáře, tak i ty, kteří preferují odpočinek a relaxaci na pláži. Ovšem mořské břehy nejsou jediným místem, kde je možno aktivně trávit svou last minute dovolenou na ostrově La Palma. Jako ostrov s bohatou přírodou a kulturním dědictvím nabízí La Palma mnoho aktivit a zážitků i mimo pláže.

Populární aktivitou mezi návštěvníky ostrova je pěší turistika. Zkuste si třeba nenáročný treking po pobřeží. Tato blahodárná a zdravá aktivita vám umožní objevit odlehlé pláže, okouzlující útesy a další malebná místa. Vychutnejte si jedinečnou ostrovní krajinu a nádherné výhledy na moře. Vnitrozemí je pak charakteristické nádhernými horami a dramatickou krajinou, ideální k pěší turistice. Můžete se vydat na značené stezky blíže poznávat jedinečnou flóru a faunu ostrova. Nebo se vydejte na výstup na vrchol některého ze zdejších vulkánů.

Skvělé příležitosti k trekování nabízí národní park Caldera de Taburiente. Ten se rozkládá na svazích impozantního sopečného kráteru, obklopeného hustými lesy a krásnými vodopády. Mimochodem právě na jeho okraji leží hvězdárna Roque de los Muchachos, kde se v noci dají pozorovat hvězdy a dozvědět se něco nového o vesmíru přímo od profesionálů. Další možností, kde si dokonale užít parádní treky je národní park Cumbre Vieja na jihu s řadou skalnatých útesů a lávových polí.

Kultura a tradice

Byla by škoda nepoznat blíže místní kuchyni. Ochutnejte zdejší lahodné speciality, jako je tradiční kanárská polévka potaje, sušené maso carne de fiesta nebo sladkosti z datlí a mandlí. La Palma je rovněž známá pro své lahodné víno. Rozhodně tedy ochutnejte některý z produktů místních vinařství.

La Palma je taktéž místem konání tradičních kulturních festivalů a oslav. Na nich máte možnost ochutnat místní gastronomii, na vlastní oči vidět folklórní tance a bavit se tak, jak se na tradičních festivalech baví místní.

To vše jsou však jen některé z aktivit, které můžete na ostrově La Palma během vaší last minute dovolené podniknout. Bez ohledu na vaše preference a přání se cesta na Kanárské ostrovy určitě stane bohatým zážitkem. A z této unikátní destinaci, plné krásy přírody a kulturního dědictví, si zpět do vlasti přivezete jen ty nejlepší vzpomínky.