Rubriky
Destinace

Tenerife

Příjemné počasí

Plážový ráj Tenerife čeká! Proč se za dlouhé týdny, strávené prací, neodměnit parádní last minute dovolenu na slunném ostrově Tenerife? Připravte si plavky, opalovací krém a brýle proti slunci. A vydejte se na cestu do jedné z nejoblíbenějších turistických destinací v Evropě. Největší z Kanárských ostrovů vás určitě nezklame a uspokojí všechna vaše přání i potřeby.

Celé Kanárské souostroví, a ostrov Tenerife nevyjímaje, je známé jako ostrovy věčného jara. Této přezdívce vděčí ostrovy příjemnému slunečnému počasí, jež tu panuje po celý rok. I když většina turistů přijíždí strávit svou dovolenou na Kanárské ostrovy v létě, hřejivé sluneční paprsky si tady můžete užívat po celý rok. Nezáleží na tom, zda je právě léto či zima.

Pláže i příroda

Obrovským lákadlem ostrova jsou jeho krásné pláže. Tenerife totiž svým návštěvníkům nabízí nepřeberné množství úchvatných pláží, mezi nimiž si vybere každý. Od klidných zátok s jemným pískem na svém povrchu až po divoké surfařské pláže. Na Tenerife si najdou ideální místo pro relaxaci i adrenalinové sporty všichni.

O úžasnou kulisu se na Tenerife stará pestrá příroda. Ostrov je velice rozmanitým místem. Poutavé sopečné krátery a pohoří, nádherné útesy Los Gigantes, tropické lesy Anaga a unikátní flóra a fauna. To vše budete mít během své last minute dovolené na Tenerife jako na dlani. Tak vzhůru za objevováním.

Ostrovní atmosféra

Na Tenerife vás ovšem nebudou čekat pouze krásné pláže a průzračně čisté moře podél břehů tohoto okouzlujícího ostrova. Na Tenerife můžete též objevovat a blíže poznávat starobylé památky a rozmanitou ostrovní kulturu. Vydejte se například na procházku po krásném městě San Cristóbal de La Laguna, jež je zapsané na Seznamu světového kulturního dědictví UNESCO. A v žádném případě nezapomeňte ochutnat některé z ostrovních specialit v některé z mnoha útulných restaurací.

V neposlední řadě hovoří pro cestu na Kanárské ostrovy i jejich geografická ploha. Na svou last minute dovolenou se z většiny evropských letišť dostanete poměrně rychle. Vždyť cesta z pražského letiště vám bude trvat jen něco kolem 5 hodin.

Nenechte si ujít možnost zažít skvělou last minute dovolenou na slunném Tenerife. Již po několika hodinách letu se budete moci oddávat nekonečnému potěšení ze slunných pláží, fascinující přírody a exotických chutí ostrova. Nechte se unést kouzlem této krásné lokality a zažijte na Kanárských ostrovech nezapomenutelné dobrodružství.

Prvotřídní koupání

Pokud se rozhodnete strávit svou last minute dovolenou na Tenerife, můžete se těšit na řadu krásných pláží. Ty jsou známé svou překrásnou krajinou, která je lemuje ze směru od vnitrozemí, a spoustou slunečního svitu. K nejznámějším plážím na ostrově patří pláž s názvem Playa de Las Teresitas. Tato ikonická pláž s bílým pískem leží jen asi 15 kilometrů od hlavního města Santa Cruz de Tenerife na severovýchodním cípu ostrova. Mezi turisty je oblíbená zejména kvůli klidné vodě, o kterou se tady stará mohutný vlnolam podél celé délky pláže.

V jižní části ostrova, na severním okraji letoviska Costa Adeje, se můžete vykoupat na asi 400 dlouhé pláži s názvem Playa del Duque. Jde o velmi dobře vybavenou pláž, kde vám nebude nic chybět. V její blízkosti leží několik luxusních resortů, takže pokud budete mít štěstí, je možné strávit last minute dovolenou takřka přímo na pláži Playa del Duque za rozumné peníze.

Rušné pláže i zastrčená místa

Na pobřeží turistické oblasti Playa de las Américas, vyhlášené nespočtem barů, restaurací a nočním životem, se rozkládá v délce několika stovek metrů pláž stejného jména. Je ideálním místem, kde na Tenerife strávit last minute dovolenou pro všechny, co hledají pulzující atmosféru a zábavu. V sousedním letovisku Los Cristianos se pak dá vykoupat na pláži jménem Playa de Los Cristianos. Tato poklidná pláž, nabízející díky své téměř stometrové šířce dostatek prostoru, je od Playa de las Américas vzdálena asi 1 a půl kilometru.

Unikátním prvkem pláže Playa Jardín na severním pobřeží ostrova jsou zahrady, navržené legendárním umělcem z Kanárských ostrovů Césarem Manriquem. Přímo před nimi leží pláž Playa Jardín, kterou bezpečně poznáte podle tmavého písku na jejím povrchu. Obě zajímavosti se dají navštívit v přístavním městečku Puerto de La Cruz.

Těmito plážemi však výčet míst, kde se můžete na Tenerife koupat v moři a užívat si slunce, rozhodně nekončí. Čekají tu na vás desítky dalších větších i menších pláží, lemující celý ostrov. A všechny tyto pláže vás vtáhnou do nádherného prostředí ostrova a umožní vám dokonale si užít slunečných dnů a osvěžujícího moře na Tenerife.

Zábava pro celou rodinu

Buďte si jisti, že na last minute dovolené na Tenerife se rozhodně nebudete nudit. Kanárské ostrovy, a Tenerife pochopitelně nevyjímaje, nabízejí spousty aktivit, kterým se budete moci věnovat a aktivně trávit svůj volný čas.

Je zcela zřejmé, že ty nejpopulárnější aktivity souvisí s mořem a pláží. Pokud jste i vy přicestovali na Tenerife hlavně kvůli odpočinku, určitě si najdete alespoň chvíli na sladké nicnedělání. Jednoduše se uvelebte na lehátku u hotelového bazénu či pod slunečníkem na pláži, zavřete oči a užívejte tepla a slunečních paprsků. A pokud vám bude až moc horko, vydejte se za osvěžením do vln Atlantského oceánu, omývajícího břehy Tenerife.

Vzhůru na moře

S oceánem souvisí i další aktivity, které si mezi návštěvníky Kanárských ostrovů získaly velkou popularitu. Samozřejmě jde o potápění a šnorchlování. Poznejte blíže bohatství podmořského světa kolem Tenerife při šnorchlování nebo přístrojovém potápění. V některých oblastech se na korálových útesech zdržuje spousta různých druhů ryb. A pokud není potápění váš šálek kávy, zúčastněte se výletu na lodi s proskleným dnem. Budete tak moci nahlédnout pod hladinu oceánu aniž byste se namočili.

Několik hodin se dá strávit i na normální lodi. Udělejte si čas a vyplujte na odpočinkovou plavbu lodí podél pobřeží Tenerife a na vlastní oči pozorujte delfíny a velryby, které se tady občas objevují. Nebo využijte stabilního větru a užijte si ideální podmínky k surfování na prkně či s drakem u oblíbených pláží jako jsou Playa de las Americas nebo El Medano. Vyzkoušet se dá i kupříkladu jízda na vodním skútru, paddleboarding anebo paragliding.

Pláže lákají

V písku pláže si zahrajte beachvolejbal, stavte s dětmi písečné hrady anebo se jednoduše opalujte a odpočívejte třeba s oblíbenou knihou. Všechny tyto aktivity vám umožní naplno využít svou last minute dovolenou u moře na Tenerife. A zažít tady spoustu příjemných chvil, radosti i dobrodružství pod horkým kanárským sluncem.

Krásy vnitrozemí

Vedle lenošení na pláži a užívání si moře však Tenerife nabízí i spoustu dalších aktivit a zajímavostí ve svém obdivuhodném vnitrozemí. Pokud patříte mezi příznivce pěší turistiky a hor, pak se rozhodně vydejte do národního parku Teide. Je-li vaše fyzická kondice dobrá, můžete se vypravit na nejvyšší horu Španělska Pico del Teide. Z výška pak bude moci ocenit skutečně úchvatnou krajinu sopečného pohoří a užívat si dechberoucí výhledy.

Anebo navštivte malebnou horskou vesničku Masca v západní Tenerife. Ta se rozkládá vysoko v horách a krajina s palmami a sukulenty vám bude připomínat nějakou exotickou destinaci. Projděte se po značných stezkách v okolí, nabízející působivé výhledy na strže a zálivy. V horách se dá věnovat i populárním adrenalinovým sporům. Zkusit si třeba paragliding z útesů u Los Gigantes, či se vydejte na horském kole po malebných trasách tenerifských hor.

Historie

I Tenerife, stejně jako všechny Kanárské ostrovy, mají svou historii. Projděte se po starém městském jádru města San Cristóbal de La Laguna, jež těsně sousedí s hlavním městem ostrova Santa Cruz de Tenerife. San Cristóbal se díky své jedinečné architektuře a bohaté historii dostal až na Seznam světového dědictví UNESCO. Za návštěvu stojí i historický přístav Garachico na severozápadním pobřeží ostrov s krásnou pevností Castillo de San Miguel.

Poznejte i svět mimo pláže

V případě, že dáváte přednost spíše klidnějším aktivitám, vydejte se na výpravu za poznáním bohaté flóry a fauny Kanárských ostrovů. Navštivte botanickou zahradu v Puerto de la Cruz nebo si udělejte výlet do národního parku Anaga. Na těchto místech se vám exotická flóra a fauna ostrova představí v celé své kráse.

Užijte si na své dovolené nakupování ve stylových buticích na promenádě Playa de las Americas. Objevte tradiční kanárskou kuchyni a dejte si něco dobrého v restauracích s čerstvými mořskými plody a dalšími místními specialitami. Tenerife je taktéž známé díky svému tradičnímu vinařství. Udělejte si výlet do oblasti La Orotava a ochutnejte místní vína přímo od producentů.

Pokud máte rádi noční život a zábavu, tady se vám bude určitě líbit. Západ slunce totiž probouzí na Tenerife noční život. S přicházející nocí si užijte hudbu a tance ve stylových klubech v oblasti Costa Adeje nebo Puerto de la Cruz. A na hotel se klidně můžete vracet až na ránem.

Na Tenerife na vás čeká pestrá paleta zážitků, které mohou poskytnout pouze Kanárské ostrovy. Bez ohledu na vaše zájmy, preference a požadavky je tato překrásná destinace připravena poskytnout každému ze svých návštěvníků přesně to, po čem touží.