Rubriky
Destinace

Sharm el Sheikh

Spousta zážitků na jednom místě

Sharm el Sheikh? Objevte i vy kouzlo last minute dovolené na břehu Rudého moře a zbavte se všech svých všedních starostí pobytem v jednom z nejúžasnějších měst světa. Nechte se unést nádhernými plážemi, bohatou podmořskou faunou a dobře vybavenými hotely, poskytujícími oblíbený all inclusive program. Sharm el Sheikh láká jak dobrodruhy, tak i jedince, páry a celé rodiny, toužící po jedinečných zážitcích.

Svou last minute dovolenou můžete v Sharm el Sheikhu trávit mnoha způsoby. Užijte si šnorchlování či potápění ve fascinujícím podvodním světě Rudého moře, jednoho z nejkrásnějších a nejbohatších podmořských ekosystémů na světě. Obdivujte pestrobarevný život na zdejších korálových útesech, pozorujte stříbřité delfíny nebo hejna pestrobarevných ryb.

Aktivity a zábava pro všechny

Vedle prvotřídních pláží nabízí letovisko Sharm el Sheikh svým hostům také širokou škálu dalších aktivit. Na své si tady přijde téměř každý. Milovníci adrenalinu se například mohou těšit na vzrušující jízdy do hor ve vnitrozemí v terénních vozech. Za vidění ale stojí i třeba klášter Svaté Kateřiny ve vnitrozemí Sinajského poloostrova. Anebo navštivte špičková golfová hřiště při pobřeží s nádherným panoramatickým výhledem.

Jedinci, kteří si last minute dovolenou v Egyptě pořídili v první řadě kvůli odpočinku, si Sharm el Sheikh zamilují. Pro ně je ideálním prázdninovým útočištěm. Luxusní letoviska na břehu Rudého moře na jihu Sinaje totiž nabízejí jedinečnou příležitost k relaxaci a trávení času bez každodenního stresu. Klasické masáže či turecké lázně dostávají v místních wellnesscentrech nový, vznešený rozměr.

Pro milovníky nakupování si Sharm el Sheikh připravil širokou škálu obchodů s tradičními suvenýry, uměleckými díly a místními řemeslnými výrobky. Domů si tak můžete ze své last minute dovolené odvézt krásný kousek Egypta a uchovat si tak vzpomínky na tuto malebnou destinaci na dlouhá léta.

Stálé slunečné počasí

Ovšem nejčastějšími důvody, proč tolik turistů cestuje na dovolenou právě do Sharmu, jsou zdejší slunce a moře. Sharm el Sheikh je totiž známý svým příznivým klimatem po celý rok. Budete mít dostatek příležitostí užít si odpočinek na prosluněných plážích a vůbec se nemusíte obávat, že by vám snad pobyt v Egyptě mělo zkazit nepříznivé a deštivé počasí.

Ať už jste jedincem, toužícím po stále nových zážitcích, nebo turista, hledající odpočinek a toužící po klidu, v Sharm el Sheikhu si svůj last minute pobyt rozhodně užijete. Nechte se pohltit krásou a pohostinností Egypta a oddejte se nezapomenutelným zážitkům, které vás před návratem domů nabijí spoustou energie. Vydejte se na dovolenou do Sharm el Sheikhu a zažijte nové inspirující dobrodružství či naopak poklidný odpočinek pod vzrostlými palmami.

Top pláže

V Sharm el Sheikhu se bude moci koupat na několika vyhlášených plážích, které na Sinajský poloostrov lákají turisty z celého světa. Jednou z nich je zátoka Naama Bay. Díky své pláži s jemným pískem na povrchu a tyrkysově modré vodě je ideálním místem k opalování i odpočinek. Pláž je dobře vybavená a kromě možnosti plážového lenošení nabízí i třeba řadu restaurací, barů a obchodů ve své blízkosti. Nedaleko od moře je tak možné vychutnat si tradiční arabskou kuchyni případně nakoupit suvenýry.

Dalším oblíbeným místem ke koupání v jižní části Sinajského poloostrova je Žraločí zátoka, nebo též Shark’s Bay. Jde o ideální místo pro potápění a šnorchlování. Pod hladinou se tady můžete setkat s různými druhy ryb. A pokud máte štěstí, natrefíte tady i na mořské želvy. Spousta barev a biodiverzita, kterou tady zdejší korálové útesy hýří, rozhodně stojí za vidění.

Šnorchlování a potápění

Především potápěči si oblíbili přírodní park Ras Mohammed, jenž najdete na nejjižnějším výběžku Sinaje. Tato chráněná přírodní lokalita nabízí jednu z nejmalebnějších pláží nejen v Sharm el Sheikhu, ale dokonce i v rámci celého Rudého moře. Pláže jsou zde pokryty bílým pískem a okolní hory vytváří celé této scenérii jedinečnou kulisu. Díky bohatému podmořskému životu je Ras Mohammed jedním z nejoblíbenějších míst pro potápění a šnorchlování na světě. Během ponoru se tu můžete těšit na různé druhy korálových útesů a bujný povodní život.

Milovníci windsurfingu si v oblasti Sharm el Sheikhu dávají dostaveníčko v oblasti zátoky Nabq, nebo též Nabq Bay. Zdejší písečná pláž patří k nejhezčím místům, na kterých se můžete v oblasti koupat. Její průzračná voda láká návštěvníky nejen ke koupání a šnorchlování, ale třeba i k jízdě na kajaku anebo již zmíněném windsurfingovém prkně.

To však byly jen některé z pláži, na kterých můžete v Sharm el Sheikhu trávit svou last minute dovolenou a užívat si na nich jedinečné prostředí Sinajského poloostrova, bohatý podmořský život Rudého moře a pohodovou atmosféru. Ať už dáváte na pláži přednost čemukoli, určitě si tady i vy najdete svůj vlastní pozemský ráj.

Oblíbené činnosti

Na vaší last minute dovolené u moře v Sharm el Sheikhu budete mít spoustu příležitostí k nejrůznějším aktivitám a zábavě. Vydejte se třeba podél pobřeží s maskou a dýchací trubicí a obdivujte pestrobarevné ryby a korály v blízkosti pobřeží při šnorchlování. Pokud byste se během svých výprav za poznáním života pod hladinou Rudého moře chtěli dostat hlouběji, pak navštivte některou ze zdejších potápěčských stanic. S dýchacím přístrojem pak můžete objevovat úchvatné korálové útesy a rozmanitý podmořský život ve větších hloubkách.

Rádi byste na vlastní oči spatřili, co se děje pod hladinou, ale nešnorchlujete a ani se nepotápíte. Pak právě pro vás je jako stvořená plavba lodí se skleněným dnem. Plavbou na ní se můžete ponořit do podmořského světa, aniž byste se museli potápět. Na palubě s velkým skleněným dnem se pohodlně usadíte a pak už jen pozorujte a obdivujte krásy korálových útesů a různé druhy ryb, aniž byste se namočili.

Odpočinek i poznání

Ne vše se však v Sharmu točí kolem pobytu ve vodě. Přiletěli jste si do Egypta odpočinout? A máte rádi teplo? Pak jednoduše vyjděte na hotelovou pláž, uložte se na lehátko pod slunečníkem a klidně celé hodiny si užívejte tepla slunce a uklidňujících zvuků moře.

Chcete poznat i vzdálenější místa než pouze bezprostřední okolí vašeho hotelu. Pak se vydejte třeba na výlet katamaránem nebo lodí kolem pobřeží ostrova Tiran nebo do národního parku Ras Mohammed. Uvidíte překrásné scenérie, můžete se vykoupat v křišťálově čisté vodě a možná spatříte i delfíny. Sharm el Sheikh nabízí každému ze svých návštěvníků širokou škálu aktivit. Prozkoumejte všechny možnosti a vyberte si ty, které nejvíce obohatí vaši last minute dovolenou u moře v tomto nádherném letovisku.

Aktivity mimo pláže

Pokud už máte pláže a moře dost, nebojte se. Tady se určitě nudit nebudete. Sharm el Sheikh nabízí turistům spousty dalších aktivit a atrakcí, které vás nezavedou k moři ani na moře. Vydejte se třeba na adrenalinový výlet do Sinajské pouště ve vnitrozemí poloostrova a objevte rozmanitost zdejší krajiny. Cestu můžete podniknout v terénních automobilech, nebo (pokud máte rádi adrenalin) na čtyřkolkách.

Ve vzdálenosti asi 50 kilometrů vzdušnou čarou od pobřeží Akabského zálivu je k nalezení starobylý klášter svaté Kateřiny. Klášter byl postaveny již v průběhu 6. století a patří mezi nejstarší křesťanské kláštery na světě. Můžete se procházet jeho historickými chodbami a obdivovat vzácná umělecká díla. Pokud patříte k dobrodružným povahám, můžete strávit noc v beduínském táboře v poušti. Užijte si jízdu na velbloudech, arabské jídlo a tradiční hudbu pod hvězdami.

Nákupy

Sharm el Sheikh je známý také jako místo dobrých nákupů. Pokud patříte mezi jedince, kteří mají nákupy rádi a neodmyslitelně patří k vaší dovolené, projděte se po místních bazarech a nakupte suvenýry, tradiční řemeslné výrobky či místní speciality.

Letovisko Sharm el Sheikh nabízí všem svým návštěvníkům spoustu rozmanitých zážitků. Ať už se rozhodnete podniknout cokoli mimo pláž, určitě si užijete nezapomenutelnou dovolenou, plnou nových zážitků i odpočinku.