Rubriky
Destinace

Zlaté písky

Severně od Varny

Plánujete letní dovolenou a nechcete utratit příliš mnoho peněz? Pak se vydejte na na místo plné slunce, písku a zábavy. Přesně takové jsou totiž jedny z nejkrásnějších pláží Bulharska severně od přístavu Varna. Zlaté písky vám nabízejí dokonalý únik z každodenního stresu a spoustu možností k volnočasovým aktivitám. Na last minute dovolené na Zlatých píscích si můžete užít jedinečnou kombinaci luxusních resortů, krásné přírody a bohatého kulturního dědictví. Pláže s jemným bílým pískem jsou ideálním místem k opalování, plavání nebo dlouhým procházkám podél pobřeží.

Milovníci vodních sportů si Zlaté písky zamilují. Pro aktivní jedince je toto bulharské letovisko pozemským rájem. Během vaší last minute dovolené se tu dají vyzkoušet takové aktivity, jako je třeba windsurfing, potápění, vodní lyžování nebo si zaplavat s delfíny. Jedinci, hledající skutečně adrenalinové zážitky, se mohou věnovat kupříkladu paraglidingu či jízdě na vodním skútru (takzvané jet-ski).

Noční život i historie

Pokud máte v oblibě společnost, zábavu a nočním životě, na Zlatých píscích se můžete těšit na spoustu restaurací, barů a klubů, které se postarají o uspokojení všech vašich přání a požadavků. Čeká tu na vás bohatá nabídka gastronomických specialit, pokrmy tradiční bulharské kuchyně i živá hudební vystoupení.

Během procházek historickým centrem Zlatých písků je možné na vlastní oči spatřit památky až z doby Římské říše. Navštivte starobylý klášter Aladža, válečný kryt anebo si užijte romantickou procházku kolem zkamenělého lesa Pobitite Kamani.

Jednotlivci i páry

Ať už cestujete do Bulharska s rodinou, přáteli případně na sólovou dovolenou, last minute pobyt na Zlatých píscích poskytuje dostatek svobody ohledně volby, jakým způsobem svůj čas na břehu Černého moře strávíte. Vyberte si hotel nebo apartmán, odpovídající přesně vašim požadavkům, a užijte si skvělou dovolenou za velmi atraktivní ceny.

Nechte se unést zdejší atmosférou a naplno si užívejte průzračně čistého moře, příjemně hřejícího slunce a přívětivosti místního obyvatelstva. Cesta na last minute dovolenou na Zlaté písky v Bulharsku bude opravdovým balzámem pro tělo i duši každého turisty. Zvolte i vy Bulharsko coby svou dovolenkovou destinaci a můžete začít plánovat skvělé prázdniny pro vás i vaše děti.

Široký výběr pláží

Ne každý ví, že na Zlatých píscích v Bulharsku je možno se koupat a slunit hned na několika plážích. Ty sem lákají turisty z celého světa. Zlatá pláž (Golden Beach) je nejdelší a také nejrušnější ze všech pláží na Zlatých píscích. Její jemný písek a čistá voda jsou ideální k opalování a koupání. Do hloubky klesá jen pozvolna a proto si ji oblíbili rodiny s malými dětmi. Rodiče se tady nemusejí obávat nechat své ratolesti cachtat v moři samotné.

Pláž Sunny Day je populárním cílem nejen mezi turisty, trávícími na Zlatých Píscích svou last minute dovolenou, ale také mezi místními obyvateli. Panuje tady o něco klidnější atmosféra a budete tady mít možnost najít si své místečko i v hlavní turistické sezóně. U letoviska Čajka se zase můžete vykoupat v Černém moři na pláži s názvem Kabakum Beach. Kabakum je malebnou pláží s jemným pískem na povrchu. Říká se, že zdejší voda má léčivé účinky, neboť v blízkosti tady vyvěrá minerální pramen.

Asi 2 kilometry severně od Čajky se nalézá pláž Riviera Beach. Celá oblast Riviera nabízí svým návštěvníkům široké možnosti ubytování. Svou last minute dovolenou můžete v této části oblasti Zlaté písky strávit v dobře vybavených hotelech i luxusních resortech s přímým přístupem na pláž. K dispozici jsou tady slunečníky i lehátka. Všechny tyto pláže nabízejí svým návštěvníkům dokonalou kombinaci slunce, moře a zábavy. Last minute dovolená se tu bude líbit každému, kdo na Zlatých píscích v Bulharsku hledá nezapomenutelný pobyt u moře za dobré peníze.

Zábava pro každého

Pokud patříte k jedincům, kteří na last minute dovolené rádi neustále něco podnikají, na Zlatých píscích v Bulharsku se vám bude určitě líbit. Oblast totiž nabízí spoustu aktivit, při nichž si budete moci zdejšího moře užít jak to jen půjde. K nejoblíbenějším aktivitám tady samozřejmě patří koupání a opalování. S krásnými plážemi a čistou vodou jsou Zlaté písky ideálním místem k osvěžení v moři během horkých letních dnů. Dají se tu pronajmout lehátka a slunečníky, nebo se vydejte dále od rušného centra a užijte si klidnější místa.

V případě, že lenošení na pláži není zrovna váš šálek kávy, nabízí právě vám region širokou škálu možností zábavy. Zlaté písky jsou známé svými prvotřídními podmínkami pro nejrůznější vodní sporty. Můžete si zde vyzkoušet windsurfing, jízdu na vodním skútru, paragliding či jachting. Pokud máte v oblibě objevování podmořského světa, potápění je další aktivitou, které se zde můžete věnovat. Na Zlatých píscích je možno absolvovat i potápěčské kurzy či si vypůjčit potřebné potápěčské vybavení.

Nejen moře

Na vaší last minute dovolené na Zlatých píscích se však nemusí vše točit okolo moře. I na plážích si tu užijete spoustu zábavy. Například si zahrajte s přáteli či místními některou z plážových her jako je beachvolejbal nebo frisbee. Navíc mnoho hotelů nabízí i další sportovní aktivity jako tenis anebo mini golf. Dají se tady ale vypůjčit i třeba kajaky a vy se můžete následně vydat za průzkumem blízkého pobřeží. U pláže najdete také různé vodní atrakce a skluzavky, které jsou skvělou zábavou pro celou rodinu. Děti se dostatečně vyřádí na vodních hradech a tobogánech.

Oblast Zlatých písků je známá i mnoha wellness centry a lázněmi. Můžete si tu dopřát uklidňující masáže, saunu a další relaxační procedury, jež vás příjemně uvolní a vy budete moci načerpat novou či zracenou energii. Případně se vydejte pěšky kolem přístavu. Jde o krásné místo, ideální k romantické procházce a posezení v jedné z mnoha restaurací či kaváren. Na pobřežní promenádě najdete také spoustu obchodů. Nakupte si tradiční bulharské suvenýry nebo se zastavte na letním festivalu a poznejte blíže zdejší kulturu a folklór.

Vzhůru na moře

Pokud vlastníte příslušné oprávnění, pronajměte si malou loď a vydejte se na malou okružní plavbu podél pobřeží Bulharska. Z lodi můžete objevovat překrásné skryté zátoky, romantické pláže anebo si prostě jen užívejte slunce na opalovacím lehátku na palubě. Plavba na lodi nabízí skvělý mix odpočinku, zábavy a dobrodružství, které vaší last minute dovolenou na Zlatých píscích v Bulharsku zajímavě okoření.

Dovolená u moře na Zlatých píscích v Bulharsku nabízí skutečně jedinečné zážitky a aktivity turistům všech věkových skupin. Můžete si být jisti, že to bude dovolená plná slunce, pohody a nezapomenutelných momentů.

Pevnina láká

Vedle odpočinku a relaxace na pláži a u moře se dá na last minute dovolené na Zlatých píscích v Bulharsku věnovat i spoustě dalších činností, které se postarají o dobrou zábavu a příjemný čas. Věděli jste třeba, že v blízkosti Zlatých písků se nachází aquapark s různými tobogány a bazény? Jedná se o skvělé místo pro zábavu celé rodiny. Užijte si adrenalinovou jízdu nebo si vychutnejte relaxaci ve zdejších vodních atrakcích.

Oblast Zlaté písky si určitě získá srdce příznivců pěší turistiky. Okolní kopce a nedaleká přírodní rezervace poskytují skvělé příležitosti k pěším túrám či výletům. Objevte krásné scenérie, skryté jeskyně a pozorujte z těsné blízkosti místní floru a faunu. Bulharsko je taktéž zemí, bohatou na historická místa a památky. V blízkosti Zlatých písků se nachází více než 100 kulturních a historických památek.

Nezáleží na tom, zda hledáte dobrodružství, odpočinek nebo se chcete ponořit do místní kultury. Last minute dovolená na Zlatých píscích v Bulharsku nabízí širokou škálu možností každému ze svých návštěvníků.