Rubriky
Destinace

Hurghada

Last minute dovolená na poslední chvíli v Hurghadě je dokonalou příležitost k odpočinku a skvělou možností, jak dát vašim smyslům nový impuls. Tato oblíbená egyptská plážová destinace nabízí nádherné, křišťálově čisté vody, malebné pláže, možnost vyzkoušet vzrušující vodní sporty a zájemci se mohou po západu slunce ponořit do rušného nočního život. Hurghada nabízí svým návštěvníkům okouzlující atrakce, které vám vaši dovolenou v této části Egypta určitě zpříjemní.

Vyhlášené pláže Hurghady

Hurghada se pyšní řadou nádherných pláží. Na nich můžete v klidu a bez starostí odpočívat na jemném písku, slunit se a užívat si zaslouženou dovolenou. Ať už si k pobytu v Hurghadě vyberete poklidnou zátoku Makadi, nebo dáte přednost živé atmosféře El Gouny, na každé pláži si přijdete na své. Nechce se vám celý den lenošit pod slunečníkem? Vydejte se na procházku podél pobřeží. Je to přece vaše dovolená. Užívejte si osvěžující koupání v tyrkysových vodách, nebo se jen z plážového lehátka kochejte nádherným okolím.

Podmořská dobrodružství

Hurghada je, mimo jiné, známá i jako jedna z nejlepších egyptských potápěčských destinací. Potápěčům i milovníkům šnorchlování nabízí neuvěřitelné příležitosti k prozkoumání korálových útesů a podmanivého podmořského života podél nich. Záleží jen na vás, čemu dáte na své last minute dovolené v Hurghadě přednost. Na výběr máte téměř cokoliv. Od šnorchlování až po dobrodružství s hlubinným potápěním. Na vlastní oči tady můžete zblízka pozorovat majestátní tvory, jakými jsou třeba delfíni, želvy nebo barevné tropické ryby všech velikostí i tvarů. A i když se třeba sami potápět nechcete, vydejte se na výlet lodí se skleněným dnem. Tak můžete obdivujte podmořský svět Rudého moře v Hurghadě aniž byste se byť jen namočili.

Vzrušující vodní sporty

Pro milovníky adrenalinu je Hurghada ideálním místem, kde v Egyptě strávit last minute dovolenou. Mohou se tady věnovat, nebo třeba i poprvé vyzkoušet, takové vodní sporty, jakými je například windsurfing, kiteboarding, jízda na vodním skútru nebo parasailing. Teplé vody Rudého moře usnadňují provozování těchto vzrušujících sportů a zároveň poskytují úchvatný výhled směrem na pobřeží. Vyzkoušejte si aktivity, o kterých jste zatím jen slyšeli nebo četli. A nebo se prostě jen nechte unášet skvělými podmínkami k činnostem, které už tak dobře znáte.

Objevte památky starověku

V okolí Hurghady se však vedle fascinujícího pobřeží Rudého moře skrývá i nezměrné bohatství starověké historie. A čeká jen na vaše bližší prozkoumání. Naplánujte si z Hurghady výlet třeba do Luxoru. Na vlastní oči bude moci spatřit ruiny velkolepých chrámů v Karnaku a samotném Luxoru. Nebo navštivte světoznámé Údolí králů a pronikněte do starověkého světa, v němž kdysi žily egyptské královské rodiny. Nebo se můžete vydat na několikadenní výlet ke kultovnímu chrámu Abu Simbel. Nebo se vám nechce cestovat tak daleko? Pak prozkoumejte zajímavá místa v samotné Hurghadě. K těm turisticky nejatraktivnějším se řadí koptský kostel, mešita a akvárium.

Dopřejte si místní kuchyni

Hurghada nabízí všem svým návštěvníkům též pestrou škálu kulinářských specialit. Je jisté, že si tady vybere každý, a že místní pokrmy určitě potěší vaše chuťové pohárky. V žádném případě si ale nenechte ujít tradiční egyptské pokrmy, jako je košari (chuťově výrazná směs rýže, těstovin, čočky a koření), falafel nebo třeba šavarma. Vychutnejte si jídlo přímo u šumícího moře v některé z restaurací s mořskými plody, lemující ulice Hurghady. Nebo si během večerní procházky pochutnejte na chutném pouličním jídle od místních prodejců. Rozhodně budete mít z čeho vybírat.

Vychutnejte si rušný noční život

Po západu slunce Hurghada ožívá rušným nočním životem. Od salonků na pláži až po živé kluby a bary podél hlavní silnice. Je zde spousta míst, kde můžete protančit celou noc, nebo třeba jen relaxovat s drinkem v ruce. Zažijte živá hudební vystoupení, tematické večírky či kulturní show, které už po staletí představují tradiční egyptskou zábavu.

Plným právem oblíbené egyptské letovisko

Dovolená v Hurghadě na poslední chvíli je skvělou příležitostí, jak se vyhřívat pod horkým africkým sluncem, skvělou možností prozkoumat podmanivý podmořský život Rudého moře nebo si pochutnat na místních specialitách. Pokud bude chtít, můžete tady zažít i rušný noční život. To vše turistům, kteří do Hurghady přicestovali strávit svou dovolenou s last minute slevou, tento egyptský ráj nabízí. Hurghada se svými dlouhými písečnými plážemi, četnými podmořskými zázraky, širokou nabídkou vodních sportů a bohatým kulturním dědictvím slibuje každému skutečně nezapomenutelnou dovolenou. Zarezervujte si svůj last minute zájezd právě teď a vydejte se na své egyptské dobrodružství.