Rubriky
Destinace

Hammamet

Pláže Středozemního moře

Hledáte dovolenou plnou slunce, krásných pláží a příjemného prostředí na břehu Středozemního moře za rozumné peníze? Pak určitě zvažte cestu do Tuniska. Last minute dovolená v Hammametu by mohla být přesně to, co hledáte. Tato vyhlášená tuniská destinace nabízí svým návštěvníkům nejen nádherné středomořské klima, ale také bohatou historii a pohostinnost místních obyvatel. I z těchto důvodů se letovisko Hammamet stalo jedním z nejoblíbenějších turistických center v celém Tunisku.

Oblast Hammamet vás po příjezdu okouzlí především svým písčitým pobřežím a průzračně modrou mořskou vodou. Celé dlouhé hodiny tady můžete lenošit na pláži a relaxovat pod palmami. Nebo si zaplavte v příjemně prohřátém Středozemním moři. Zdejší pláže jsou čisté, udržované a dobře vybavené. Takže se během své last minute dovolené v Tunisku nemusíte starat o nic jiného než o své maximální pohodlí a zasloužený odpočinek.

Celoročně příjemné počasí

Jedincům, kteří mají rádi dobrodružství, nabízí Hammamet širokou škálu vodních sportů. Užijte si tady třeba šnorchlování nebo potápění, windsurfing na mořské hladině či projížďku na nafukovacím banánu. Voda je v Hammametu příjemně teplá po celý rok, takže tyto oblíbené aktivity se tady dají provozovat bez ohledu na aktuální sezónu.

Moře a pláže však nejsou to jediné, co vás na východním pobřeží Tuniska čeká. Hammamet je též známý svými historickými památkami a bohatým kulturním dědictvím. Můžete si tu prohlédnout kupříkladu starobylou medinu, historické opevněné jádro města. Ta je zapsána na Seznamu světového dědictví UNESCO. Procházka jejími úzkými uličkami vás zavede do minulosti a umožní vám blíže poznat autentickou atmosféru místního života. Navštivte také kasbah, pevnost ze 15. století s úchvatným výhledem na město.

Kouzlo Orientu

Pokud na last minute dovolené v této části Tuniska dostanete chuť na nějaké dobré jídlo, Hammamet se pyšní několika desítkami restaurací, nabízejících tradiční tuniskou kuchyni. Ochutnejte aromatická koření, čerstvé ryby či chutný tažín, připravený s láskou místními šéfkuchaři. A v žádném případě nevynechejte místní specialitu šakšuku, pikantní rajčatovou omáčku se smaženým vejcem.

Pokud tedy hledáte last minute dovolenou plnou slunce, krásných pláží a bohatých kulturních zážitků, je pro vás Hammamet ideální destinací. Nechte se i vy, stejně jako tisíce turistů před vám, okouzlit pohostinností Tuniska. Vydejte se na dovolenou na sever afrického kontinentu a zažijte na břehu Středozemního moře zatím nepoznaná dobrodružství. Hoďte starosti za hlavu a vydejte se na nezapomenutelnou dovolenou právě do Hammametu.

Prvotřídní koupání

Samotné letovisko Hammamet a jeho nejbližší okolí je dobře známé svými nádhernými plážemi, jež sem lákají na dovolenou turisty z celého světa. K nejznámějším plážím v Hammametu se řadí stejnojmenná pláž Hammamet. Tu najdete takřka přímo ve středu města. Díky své poloze je velmi oblíbená nejen mezi turisty, ale i místními obyvateli. Její povrch tvoří jemný písek a hladina moře je tady většinou klidná. Pláž nabízí spoustu možností jak k odpočinku a relaxaci, tak i k provozování nejrůznějších vodních sportů.

Pláž Bel Azur navazuje na východním okraji na pláž Hammamet. Je lemována luxusními hotely a nabízí úchvatný výhled na Středozemní moře. Pláž Bel Azur je ideálním místem k opalování a s postupujícím dnem večerní romantické procházky podél pobřeží.

Luxus i soukromí

Podél moderní západní části letoviska Hammamet se táhne několik kilometrů dlouhá pláž Yasmine. Stejným jménem Yasmine Hammamet bývá někdy označováno celé moderní turistické centrum. Do této části Tuniska láká turisty nejen dobrá vybavenost samotného letoviska, ale právě i krásná zlatavá pláž a azurově modrá voda. V případě zájmu se tu dají pronajmout lehátka a slunečníky. Aktivní jedinci se mohou věnovat různým aktivitám jak na pláži, tak i na moři. K populární zábavě se řadí například jízda na banánu, taženém motorovým člunem.

Na pláž Yasmine navazuje na východě pláž s názvem Citronniers. Tato menší pláž je k nalezení nedaleko starého centra Hammametu. Svým návštěvníkům nabízí klidnější atmosféru a obvykle tu nebývá nijak přelidněno. Směrem od vnitrozemí ji lemují citronovníky a další středomořská vegetace, jež místu zajišťuje intimnější prostředí.

Sousední Nabeul

K Hammametu bývá občas řazena i pláž Nabeul, nacházející se v sousedním městě. Nabeul, je vedle svých hotelů a dalších možností ubytování znám i svou keramikou a tradičními řemesly. Pláž Nabeul je poměrně široká a koupajícím se poskytuje dostatek prostoru. Těšit se můžete na jemný písek a klidné moře. Je ideální lokalitou k pobytu celých rodin s dětmi, neboť mořské dno se tu svažuje do hloubky jen velice pozvolna.

Pláže, zmíněné výše, jsou mezi turisty těmi nejpopulárnějším. Ovšem i další pláže v Hammametu nabízejí nejen krásná panoramata, ale také dobrý přístup k občerstvení, restauracím, obchodům a dalším zařízením, které vám umožní strávit a pláži bezstarostný odpočinkový den se spoustou zábavy.

Stále je co dělat

Můžete si vsadit na to, že na dovolené v Hammametu se nebudete nudit. U moře budete mít k dispozici spoustu aktivit, které si můžete bezezbytku vychutnat. Bezpochyby nejoblíbenější činností většiny návštěvníků Hammametu je odpočinek a opalování na pláži. Pláže v Hammametu nabízejí k relaxaci a slunění ideální podmínky. Na spoustě míst se dají pronajmout lehátka a slunečníky. Záleží jen na vás, jak si horké sluneční paprsky užijete.

S odpočinkem na pláži je pro většinu turistů neoddělitelně spojeno i koupání v moři. Voda Středozemního moře je průzračná a příjemně teplá. Vytváří tak ideální podmínky nejen ke koupání, ale třeba i šnorchlování a přístrojovému potápění. Na šnorchlovací výpravu je možno se vypravit kdy se vám zlíbí. Jste-li zkušeným potápěčem, totéž platí i o potápění. Pokud s potápěním teprve začínáte, dá se zamluvit ponor se zkušeným průvodcem. S přístrojem je pak možno na vlastní oči objevovat korálové útesy a pestrou podmořskou faunu Tuniska.

Hladina moře vás vítá

Pokud máte rádi adrenalinové zážitky, vyzkoušejte různé aktivity na hladině moře. Vedle již zmíněné jízdy na banánu je možno se tady věnovat i takovým sportům, jako je windsurfing nebo paragliding. V případě, že patříte spíše mezi klidnější povahy, si vychutnejte třeba třeba romantickou plavbu na tradičním tuniském člunu nebo se zúčastněte organizovaného lodního výletu, jenž vás provede krásnými lokalitami kolem Hammametu.

Pevnina nezůstává pozadu

Na některých plážích v Hammametu jsou k dispozici dobře vybavené areály pro beach volejbal a další plážové hry. Pokud tedy budete mít chuť a náladu, připojte se k místním hráčům, nebo si jen zahrajte pro radost s přáteli.

Jste romantickou duší? Pak si užijte krásné procházky po promenádě podél moře a pokochejte se pohledem na azurově modrou vodu a bílé písečné pláže. Můžete se projít třeba do nedalekého přístavu nebo si zajít na večeři do některé z místních restaurací s výhledem na moře. Hammamet je též vyhlášený svými luxusními lázněmi a wellness centry. Vyzkoušejte tradiční tuniskou masáž hammam nebo si dopřejte osvěžující lázeň jako způsob relaxace.

Hammamet nabízí každému spoustu možností, jak strávit aktivní či odpočinkovou dovolenou u moře. Bez ohledu na vaše preference a přání tady určitě najdete něco, co naplní vaše očekávání.

Nemusíte celou dovolenou strávit u moře

Na vaší last minute dovolené v Hammametu na vás čeká, kromě slunečných pláží a vyhřátého moře, i řada dalších aktivit a atrakcí, kterým se turisté s oblibou rádi věnují. V případě, že se například zajímáte o minulost navštívené destinace, čeká tu na vás několik zajímavostí. Hammamet je totiž bohatý na historii a nabízí návštěvníkům k bližšímu poznání a prozkoumání spoustu zajímavých památek. Můžete třeba navštívit medinu, staré opevněné jádro města. Za hradbami na vás čeká množství malebných uliček, tradiční bazar a spousta historických budov. Dalšími zajímavými místy v Hammametu jsou kupříkladu pevnost Kasbah nebo mešita Bir Bourekba.

I když většina turistů Hammamet s výlet do přírody asi nespojí, opak je pravdou. V okolí Hammametu se totiž rozprostírá krásná příroda a zvlněná kopcovitá krajina. Je možné si buď pronajmout čtyřkolku, nebo se vydat po svých na pěší túru. Tak budete moci objevovat taková pozoruhodná místa, jako jsou například horské vesničky s tradičními berberskými domy.

Golf i lázně

Pro golfisty je Hammamet skvělým místem, kde mohou strávit svou last minute dovolenou. Ve městě se totiž nachází několik golfových hřišť s atraktivními prostředím a vybavením. Pokud si tedy bude chtít během svého pobytu v Tunisku zahrát golf, v Hammametu budete mít hned několik možností.

Ovšem dovolená v Tunisku by neměla být jen pouze o akcii, ale také o relaxaci. Pro tyto případy nabízí Hammamet nabízí dobře vybavená wellness a spa centra, v nichž si můžete dopřát masáže, sauny, turecké lázně a další relaxační procedury.

Tuniská kuchyně

Tuniská kuchyně je, podobně jako kuchyně dalších zemí Orientu, bohatá na exotické chutě a zajímavé kombinace. V Hammametu je možno navštívit řadu restaurací a stánků s autentickými tuniskými pokrmy, které stojí za ochutnání. Nezapomeňte vyzkoušet tradiční tažín nebo kuskus.

Během letních měsíců, tedy v době, kdy do Hammametu cestuje nejvíce turistů, se ve městě koná řada kulturních festivalů, koncertů a dalších akcí. Pokud vás tyto akce lákají, užijte si během dovolené v Tunisku hudební představení, tradiční tanec nebo divadelní show.

Hammamet je totiž svým způsobem unikátní mix plážového odpočinku a příležitostí k poznávání bohaté historie či adrenalinových aktivit, který uspokojí přání a potřeby i těch nejnáročnějších turistů.