Rubriky
Destinace

Marsa Alam

Egyptský jih

Zažijte na vaší last minute dovolené v Marsa Alam parádní dobrodružství! Tato překrásná destinace na pobřeží Rudého moře nabízí svým návštěvníkům vše, co si mohou k dokonalému pobytu v Egyptě přát. Nádherné pláže, křišťálově čistou vodu a úchvatný podmořský život.

Oblast v okolí letoviska Marsa Alam je ideálním místem k potápění. Potápěče i příznivce šnorchlování sem láká spousta korálových útesů a fascinující druhy ryb. Pod hladinou tady můžete objevovat četné podvodní krásy a na vlastní oči prozkoumávat úchvatné potápěčské lokality.

Odpočinek i adrenalin

Pokud patříte k jedincům, kteří spíše preferují odpočinek na pláži, nechte se hýčkat hřejivými slunečními paprsky na písčitých plážích letoviska Marsa Alam. Relaxujte, opalujte se a užívejte si klidné dny. Třeba s nějakým osvěžujícím nápojem v ruce.

Nechce strávit celou svou dovolenou pouze v areálu vašeho hotelu? Pak se třeba vydejte na výlet do některé z překrásných pouštních oblastí poblíž Marsa Alam jako je národní park Wadi El Gemal. Objevte jedinečnou flóru a faunu této oblasti a projděte se podél úchvatného pobřeží. Nebo prozkoumejte světoznámé historické památky, ukryté v poušti. Z Marsy to není daleko kupříkladu do Luxoru nebo Asuánu.

Milovníci adrenalinu mohou vyzkoušet pouštní safari. Projeďte se jeepem po písečných dunách, zkuste jízdu na velbloudech nebo se vydejte na několikadenní cestu za jedinečnými zážitky do vzdálených oáz.

Rozumná cena

Pokud se rozhodnete cestovat na svou last minute dovolenou do Marsa Alam, budete mít možnost zažít všechny tyto úžasné zážitky za velmi atraktivní ceny. Last minute nabídky lákají turisty z nejrůznějších koutů světa na fantastické dovolené za přijatelné peníze.

Nestresujte se plánováním a rezervacemi dlouho dopředu. Pokud budete mít čas a chuť, vypravte se na last minute dovolenou do Marsa Alam a vychutnejte si ty úžasné okamžiky volnosti, krásných pláží a adrenalinových dobrodružství.

Koupání

V Marsa Alam na vás čekají jedny z nejkrásnějších pláží na celém pobřeží Rudého moře. Svým úžasným mořským životem je kupříkladu známá pláž Abu Dabab Beach. Proto je tak oblíbená mezi potápěči a příznivci šnorchlování. Během ponoru se tady můžete setkat s obrovskými mořskými želvami, pestrobarevnými rybami a spoustou korálových útesů.

K unikátním plážím nejen v Egyptě se řadí pláž El Qulan Mangrove Beach. Tady je pobřeží Rudého moře lemováno mangrovy, což jí dodává jedinečnou atmosféru. Je ideálním místem k bezstarostnému odpočinku, opalování a pozorování ptáků.

Je na co se dívat

Průzračně čistou vodu a úchvatné korálové útesy je možno si na své last minute dovolené v Marsa Alam užít i na pláži Sharm el Luli Beach. Místo je jako stvořené ke šnorchlování a potápění. Zcela oprávněně se řadí k vůbec nejlepším šnorchlovacím místům v celém Egyptě.

Severně od Marsa Alam, nedaleko přístavu Port Ghalib, se dá vykoupat na pláži Marsa Mubarak Beach. Ta je i daleko za hranicemi Egyta známá svou velkou populací mořských želv a také podmořských pramenů s tekutým pískem. Marsa Mubarak je ideálním místem ke šnorchlování a pozorování těchto úžasných mořských plazů.

Název pláže Dolphin House Beach přímo v Marse Alam napovídá, že je tato lokalita místem častého výskytu delfínů. Můžete se k nim připojit na organizované výpravě s možností plavání a interakce s těmito úžasnými tvory. Ovšem v oblasti Marsa Alam je samozřejmě možné se koupat i na mnoha dalších plážích. A každá z nich nabízí unikátní charakteristiky a krásy, které sem přitahují turisty z celého světa.

Zábava pro každého

Marsa Alam nabízí širokou škálu aktivit všem turistům, kteří si chtějí skvěle užít svou last minute dovolenou u moře v Egyptě. K nejpopulárnějším aktivitám se nejen v Marsa Alam řadí pochopitelně potápění a šnorchlování. Díky svým stále ještě nezničeným korálovým útesům a bohatému podmořskému životu se Marsa Alam řadí k nejoblíbenějším místům na světě, kde se můžete věnovat potápění a šnorchlování. Již několik metrů pod hladinou se tady dají objevovat nekonečné krásy podmořského světa a nabízí se tu spousta možností setkat se s různými druhy tropických ryb, korálů a třeba i želv.

Láká vás projížďka podél pobřeží? V Marsa Alam budete mít hned několik možností, jak si břehy u letoviska prohlédnout z mořské hladiny. Prozkoumejte okolní pobřeží z paluby lodi či při pádlování na kajaku. Vychutnejte si panoramatické výhledy na moře a přilehlé ostrovy. Za doporučení určitě stojí výlet ke známé pláži Abu Dabab, která nabízí fantastické šnorchlovací možnosti.

Mezi další aktivity, kterým se návštěvníci Marsa Alam mohou věnovat, patří i kupříkladu kitesurfing. Pokud máte rádi adrenalinové sporty na vodní hladině a surfování s drakem jste ještě nezkoušeli, můžete se kitesurfing naučit od profesionálních instruktorů. Tato oblast totiž nabízí pro tuto moderní sportovní aktivitu ideální podmínky.

Aktivity na souši

Máte už vody, koupání a šnorchlování dost? Na své last minute dovolené v Marsa Alam se nebudete nudit ani za situace, kdy už jste se moře dostatečně nabažili a chcete se věnovat něčemu jinému. Užívejte si relaxaci na některé ze zdejších krásných pláží. Můžete se celé hodiny slunit na vyhřátém písku, nebo si vyzkoušejte takové plážové sporty, jako je volejbal či plážový fotbal.

V případě, že rádi chodíte po svých, se vypravte na kratší či delší výlety po okolí. Nebo se zúčastněte některého z organizovaných výletů k památkám a přírodním lokalitám, k nimž to není z Marsa Alam nijak daleko. Vaše last minute dovolená tak získá ještě další rozměr. Vypravit se dá například do Národního parku Wadi El Gemal nebo na celodenní výlet do historického města Luxor s jeho starobylými chrámy a hrobkami.

Dovolená v Marsa Alam s last minute slevou ale nabízí turistům v první řadě možnost relaxace a odpočinku od každodenního shonu. Můžete si tady užít západ slunce nad mořem, relaxační procedury ve wellness centrech nebo jednoduše se oddejte sladkému nicnedělání na plážovém lehátku třeba s knihou v ruce.

Výlety z Marsy

Kromě příjemného odpočinku a relaxace na zdejších plážích nabízí Marsa Alam také spoustu dalších aktivit a zážitků. Během last minute dovolené v Marsa Alam se můžete vypravit na několik zajímavých výletů. Nejblíže k Marse leží oblast Wadi el Gemal. Navštivte tuto přírodní rezervaci, ležící jen asi 40 kilometrů od Marsy. V ní je možné si vychutnat jedinečnou přírodní krásu pouště, výhledy z vrcholků hor a v neposlední řadě i možnost pozorování volně žijících zvířat.

Když už je řeč o poušti, pokud máte rádi vzrušení a dobrodružství, pak se vydejte na safari do písečných dun na čtyřkolkách nebo v terénních automobilech. Prozkoumejte blíže poušť v blízkosti Marsa Alam a zažijte na vlastní oči moře písku. V poušti budete mít v případě zájmu možnost navštívit i beduínské vesnice. Získáte tak jedinečný pohled do životního stylu, kultury a tradic těchto obyvatel pouště.

Díky vhodné poloze Marsy se odtud dá dobře dostat k památkám Horního Egypta. Zaplaťte si výlet do nedalekého města Luxor, které je domovem impozantních památek. Na vlastní oči budete moci spatřit světoznámé lokality jako je Údolí králů, chrám Karnak a či chrám královny Hatšhepsut. Touto cestou se dostanete až do srdce egyptské historie.

Aktivní odpočinek

Pokud máte rádi golf, pak vás určitě potěší skutečnost, že v Marsa Alam a blízkém okolí najdete hned několik kvalitních golfových hřišť. Ta nabízejí svým návštěvníkům krásné prostředí, v němž mohou hrát a současně relaxovat. Nebo si dopřejte oddych ve wellness centrech a lázních, které tady můžete najít hned na několika místech. Užijte si masáže, saunu a další procedury, které potěší jak vaše tělo, tak i duši.