Rubriky
Destinace

Santorini

Symbol romantiky

Rozmazlete svou duši i tělo okouzlující last minute dovolenou na romantickém řeckém ostrově Santorini. Zarezervujte si svůj pobyt pár dní před odletem s atraktivní slevou a naplno se oddejte všem krásám, jež tato neobyčejná destinace v Egejském moři svým návštěvníkům nabízí.

A proč cestovat na last minute dovolenou právě na Santorini? Asi první reakcí by byla lakonická odpověď “Kde začít?”. Tento malebný řecký ostrovní ráj je synonymem bílých domků s modře zdobenými střechami, zářivě modrého moře, okouzlujících slunečních západů, drsných vulkanických skalisek a romantiky na každém kroku.

Krajina sopek

Santorini, někdy nazývané řeckým názvem Thera, láká své návštěvníky mimo jiné svou unikátní geologií. Vytvořeno mohutnou sopečnou erupcí tisíce let nazpět, ostrov nabízí dramatické scenérie černě zbarvených i jasně bílých pláží, vysokých útesů a strmých skal. Prozkoumejte starobylé vesničky, ukrývající se ve skálách. Projděte se jejich úzkými uličkami a užijte si jedinečnou atmosféru a charakter ostrova.

Last minute pobyty na Santorini jsou mezi turisty velmi oblíbené právě kvůli jedinečnému spojení luxusu s autentickou ostrovní atmosférou a řeckou pohostinností. Místní obyvatelé jsou srdeční a rádi přivítají každého z návštěvníků ostrova. Užijte si na Santorini překrásné chvíle na slunečných plážích, obklopených tyrkysově modrou vodou, a nechte se rozmazlovat zázraky řecké gastronomie.

Historie i současnost

Navštivte architektonický skvost, kterým je Fira, hlavní město Santorini. Projděte si úzkými uličkami, ochutnejte tradiční řecké speciality v útulných tavernách a nakupte suvenýry v zastrčených obchůdcích. Pokud patříte k milovníkům historie a zajímáte se o minulost navštívené destinace, navštivte na Theře archeologický naleziště Akrotiri a pochopte, jaké záhady minulosti se tady snaží moderní archeologie vyřešit.

Ponořte se na Santorini do bezstarostné atmosféry a užívejte klidu a relaxace. Toto unikátní místo je ideálním útočištěm všech, kdo touží po zklidnění a regeneraci mysli i těla. Zažeňte stres vdechováním čistého mořského vzduchu, pozorujte přístav s rybářskými loďkami nebo si dopřejte masáž s panoramatem Egejského moře jako pozadím.

Okouzlující atmosféra

A i když už o ní řeč byla, je třeba ještě jednou zmínit až neuvěřitelnou romantiku, kterou ostrov Santorini nabízí. Obejmout se s partnerem před takovými ikonickými klenoty, jako jsou katolický kostelík Three Bells of Fira, nebo se společně procházet pod horkým sluncem ve vesnici Oia, jež je známá svými malebnými výhledy a kouzelnou atmosférou.

Tak na co ještě čekáte? Odleťte na last minute dovolenou na Santorini a vplujte do kouzelného světa této jedinečné destinace. Zažijte na Theře nezapomenutelný zážitek plný krásy, relaxace a dobrodružství. Santorini vám zaručí pocit tak žádaného odpočinku a téměř dokonalého dojmu ze světoznámého Egejského ostrova.

Pláže a koupání

Souostroví Santorini je však známé nejen kvůli své romantické atmosféře, ale i úchvatnými plážemi s neobvyklými povrchy a krásným panoramatem v pozadím. Jednou z nejznámějších pláží, které stojí na ostrově Thera za návštěvu, je Kamari. Tato rozlehlá, černě zbarvená písčitá pláž, se nachází na jihovýchodním pobřeží Santorini. Je skvělou kombinací křišťálově čistého moře a tmavého písku, což vytváří koupajícím se a slunícím se návštěvníkům skvělou atmosféru.

Mezi vesničkami Perissa a Agios Georgios na jihovýchodním výběžku se táhne další vyhlášená pláž Perissa. Ta je další tmavě zbarvenou písčito – oblázkovou pláží na Santorini, kterou je těžké přehlédnout. Je vyhledávaným místem milovníků vodních sportů a obdivovatelů života pod hladinou, a to především díky dobrým podmínkám ke šnorchlování a potápění.

Barevné pláže

Pláž červeného písku (Red Beach) je jednou z nejvýraznějších a asi i nejnavštěvovanějších pláží na Santorini. Je obklopena vysokými rudými útesy, skýtajícími dramatický kontrast s tyrkysovou vodou Egejského moře. Tato unikátní kombinace barev dělá z Red Beach velmi ikonické a populární místo ke koupání mezi turisty.

Pláže s černým pískem na povrchu jsou pro Santorini charakteristické. Jednou z nejznámějších je Pláž černého písku (Black Beach), kterou najdete ve vesnici Kamari na východní straně ostrova. Povrch pláže vznikl z lávových kamenů a tvoří jej tmavý vulkanický písek. Kamari je také oblíbenou turistickou destinací s řadou hotelů, restaurací a barů.

Pláž bílého písku (White Beach) je další zajímavostí na Santorini. Nachází se poblíž již zmíněné Red Beach a je známá svou bělostnou barvou a okolními vysokými útesy. K pláži se lze dostat pouze lodí z nedalekého přístavu, což poskytuje návštěvníkům zážitek se špetkou dobrodružství.

Další oblíbená místa

Pláž Vlychada najdete na jihu Santorini. Stala se známou kvůli svým jedinečným skalnatým útvarům a jeskyním, které dělají z této části pobřeží velmi fotogenickou lokalitu. Světlé stěny útesů, tvořeného sopečným popelem a horninami, vytvářejí až surrealistické scenérie. Na pláži najdete i několik barů a restaurací.

Perissa a Perivolos jsou dvě spojené pláže na jihovýchodním pobřeží ostrova. Jsou známé svým klidem, čistotou a dostatkem prostoru. Staly se oblíbenými mezi mladší generací i rodinami. Návštěvníci si cení nabídky restaurací, kavárniček a možnosti provozovat takové vodní sporty, jako je potápění, surfování nebo jachting.

Nuda nemá šanci

Pláže na Santorini nabízejí různorodé prostředí ke spoustě aktivit a jsou schopny vyhovět různým představám a vkusu svých návštěvníků. Thera je ideálním místem pro všechny, kdo si chtějí parádně užít svou last minute dovolenou u moře. Na pobřeží Santorini se můžete věnovat spoustě volnočasových činností.

K těm nejpopulárnějším aktivitám pochopitelně patří slunění na pláži. Santorini nabízí nádherné pláže s jemným zlatavým nebo tmavým pískem. Zapůjčte si slunečník a lehátko a vydejte se relaxovat pod horké slunce. S opalováním jde pak ruku v ruce plavání, šnorchlování a třeba i potápění. Díky průzračně čistému moři je Santorini dokonalým místem k plavání a šnorchlování. Objevujte během dlouhých výprav korálové útesy a pozorujte pestrobarevné mořské živočichy.

Hladina moře láká

Pokud máte rádi sporty, které vám do krve vyplaví dávku adrenalinu, pak se můžete během své last minute dovolené na Santorini věnovat různým aktivitám na hladině moře. K populárním taky patří například windsurfing, jízda na kajaku či paddleboardu a nebo již zmíněné šnorchlování.

Vydejte se na plavbu lodí. Na vlastní oči prozkoumejte krásu ostrova Thera a přilehlých ostrůvků z paluby výletní lodi. Můžete se třeba vydat na romantickou plavbu se sledováním západu slunce anebo navštívit nedaleké neobydlené vulkanické ostrůvky. Případně využijte příležitosti a vydejte se na plavbu kolem dávného kráteru sopky. Uvidíte sopečné útvary, termální prameny a budete mít jedinečnou možnost pozorovat Santorini z jiné perspektivy.

Prozkoumejte pobřeží ostrova

Objevujte malebná městečka a vesnice na pobřeží Santorini během výletů podél pobřeží. Anebo se vydejte jen na krátkou procházku podél moře. Během cesty si užijte nádherné výhledy na tyrkysové moře a bílé domečky, usazené nad strmými útesy.

Vychutnejte si čerstvé mořské plody a tradiční řecké speciality v jedné z mnoha restaurací přímo u moře, či naopak s dechberoucím výhledem vysoko na útesech. Santorini je vyhlášené i svými úžasnými víny, takže si nezapomeňte dopřát degustaci místních vinařských produktů. Ochutnejte výjimečné místní odrůdy, jako je třeba Assyrtiko. Případně navštivte některý z plážových barů a těšte se na romantickou atmosféru, živou hudbu a tanec pod hvězdami.

Ačkoliv o této skutečnosti ví jen zlomek návštěvníků Santorini, na ostrově i můžete odpočinout v přírodních termálních pramenech. Blízko vesnice Akrotiri totiž najdete pramen horké minerální termální vody. Jde o ideální místo k relaxaci, odpočinku a osvěžení.

Nejen moře a pláže

Kromě krásných pláží nabízí Santorini také mnoho dalších zajímavých aktivit a atrakcí ve vnitrozemí, které mohou vaši dovolenou zajímavě zpestřit. Jedinečným zážitkem jsou procházky po útesech. Vychutnejte si nádherné výhledy, jež Santorini nabízí. Projděte se po malebných útesech a obdivujte panorama s kráterem sopky a azurově modrým Egejským mořem. Anebo se vydejte naopak do vnitrozemí. Prozkoumejte třeba kuriózní vesničky Oia či Fira, s bílými domky a modrými střechami, kde najdete tradiční řeckou architekturu, úzké uličky a útulné restaurace.

Zajímá vás řecká historie a dějiny? Pak navštivte některé z místních archeologických nalezišť. Vydejte se na prohlídku ruin starověké vesnice Akrotiri, která byla jedním z nejvýznamnějších sídel během doby bronzové. Podívejte se na zachovalé řecké divadlo ve Fiře a procházejte se mezi dávnými antickými stavbami. Udělejte si čas na návštěvu muzea v hlavním městě Fira a prohlédněte si archeologické nálezy z období dávné mínojské civilizace.

Fotogenická lokalita

Souostroví Santorini je známé svou malebnou atmosférou a dokonalými scenériemi k fotografování. Pořiďte si tady snímky známých průčelí, kulis vesnic či romantických západů slunce. Thera je opravdu magickým místem plným krásy a pohody. Ať už preferujete relaxaci na pláži nebo objevování kulturního bohatství ostrova, last minute na Santorini bude určitě nezapomenutelným zážitkem.