Rubriky
Destinace

Kanárské ostrovy

Seznámení s Kanárskými ostrovy

Kanárské ostrovy jsou již dlouhou dobu oblíbeným cílem rekreantů, kteří hledají slunce, moře a písek. Pokud plánujete dovolenou na poslední chvíli u moře, pak jsou Kanárské ostrovy skvělou volbou. Díky celoročnímu slunci, úžasným plážím a široké škále aktivit, které si tady můžete užít, je snadné pochopit, proč je Kanárské souostroví tak oblíbenou destinací nejen k last minute pobytům.

Ať už si na dovolené chcete odpočinout na pláži nebo prozkoumat přírodní krásy Kanárských ostrovů, každý z jejich návštěvníků si tady najde něco. Od sopečné krajiny Lanzarote až po svěží lesy na ostrově La Palma. Každý z Kanárských ostrovů nabízí své vlastní a zcela jedinečné kouzlo. A se spoustou možností ubytování, dostupných i v rámci last minute nabídek, nebude na Kanárech určitě problém najít nějaké pěkné místo k pobytu.

Díky přímým letům z mnoha velkých měst po celé Evropě (a pochopitelně i mimo ni) je snadné se na Kanárské ostrovy dostat. Ať už tedy hledáte romantický útěk od všedních starostí nebo plánujete rodinnou cestu, toto krásné souostroví má vše, co můžete k prožití nezapomenutelné letní dovolené u moře potřebovat.

Kanáry za rozumný rozpočet

Již několik dekád jsou Kanárské ostrovy oblíbenou destinací pro last minute dovolenou. Díky svému teplému počasí, úžasným plážím a rozmanitým volnočasovým aktivitám jde o ideální místo, kde se můžete alespoň na chvíli zbavit shonu každodenního života. A naštěstí nemusíte ani sahat nijak hluboko do kapsy, abyste si užili tuto neuvěřitelnou destinaci s rozumným rozpočtem.

Jedním ze způsobů, jak na Kanárských ostrovech ušetřit peníze, je ubytování v cenově dostupných možnostech ubytování. Příkladem budiž hostely nebo pronájmy celých apartmánů. Tyto možnosti nabízejí pohodlné ubytování za mnohem levnější ceny než tradiční hotely. Můžete také ušetřit peníze tím, že místo hotelové restaurace se budete stravovat jako místní. Průzkumem pouličních stánků s jídlem místo stolování v drahých restauracích navíc daleko lépe poznáte zdejší kulturu.

Dalším skvělým tipem, jak si užít úžasnou last minute dovolenou na Kanárských ostrovech a ještě ušetřit, je věnovat se outdoorovým aktivitám, které vás nebudou stát ani cent. Vydejte se turistických stezkách do vnitrozemí, vykoupejte se v moři na některé z veřejných pláží nebo navštivte jeden z mnoha veřejných parků. To vám umožní zažít na vlastní kůži vše, co Kanárské ostrovy nabízejí, aniž byste museli utrácet cokoliv navíc. Chytrým plánováním si můžete užít last minute dovolenou na Kanárských ostrovech naplno a přitom neutratit nic navíc.

Sbalte si kufry na letní potěšení

Pokud hledáte dovolenou na poslední chvíli, která vám nabídne klid, pohodu, odpočinek i dobrodružství, pak rozhodně zvažte Kanárské ostrovy. Se svým teplým a slunečným počasím je toto španělské souostroví jako stvořené k parádní letní ostrovní zábavě. Ať už se chcete koupat v průzračně čistém Atlantiku na nedotčených plážích nebo prozkoumávat zdejší přírodní rezervace, každý si na Kanárských ostrovech najde něco.

Milovníci pláží se s oblibou vydávají do letoviska Maspalomas na ostrově Gran Canaria. Tady se můžete opalovat na zlatých písečných dunách a aktivní jedinci mohou vyzkoušet některé vodní sporty. Díky příznivému větru je tu oblíbený windsurfing a plachtění. Pokud naopak dáváte přednost odlehlejším místům mimo hlavní turistická centra, navštivte Cofete Beach na Fuerteventuře. Jde o jednu z nejkrásnějších pláží na ostrově.

Kromě okouzlujícího pobřeží se Kanárské ostrovy mohou pochlubit také působivými přírodními parky ve vnitrozemí. Jedním příkladem za všechny může být národní park Teide na Tenerife. V něm můžete vystoupat na nejvyšší horu Španělska nebo obdivovat zdejší unikátní sopečnou krajinu. Nezapomeňte také ochutnat místní kuchyni! Vyzkoušejte třeba omáčku mojo či vrásčité brambory papas arrugadas s čerstvými mořskými plody. Sbalte si tedy kufry a začněte plánovat svou last minute dovolenou na Kanárských ostrovech už teď.

Kanárské souostroví na poslední chvíli

Kanárské ostrovy jsou souostrovím sedmi sopečných ostrovů, ležících v Atlantském oceánu u pobřeží severozápadní Afriky. Jejich subtropické klima, úžasné pláže a drsná krajina z nich dělají oblíbenou prázdninovou destinaci pro turisty z celého světa. Pokud hledáte last minute dovolenou právě na Kanárských ostrovech, můžete vybírat ze spousty úžasných pobytů.

Jednou ze výborných možností, jak Kanárské ostrovy blíže poznat, je vydat se na Tenerife a prozkoumat jeho úžasné přírodní krásy. Ostrov se může, mimo jiné, pochlubit řadou úžasných pláží. K těm vyhlášeným patří třeba Playa de las Teresitas a Playa del Duque. Obě jsou ideálními místy k opalování nebo koupání v osvěžujících vodách Atlantiku. Tenerife je navíc ostrovem, kde se k nebi vypíná nejvyšší hora Španělska Teide. Její vrchol nabízí úchvatné výhledy na ostrov samotný i mimo něj.

Další možností, jak na Kanárských ostrovech prožít prvotřídní dovolenou, je pak cesta na Fuerteventuru. Ostrov známý svými dlouhými písečnými plážemi a křišťálově čistou vodou, jež je jako stvořená k surfování nebo kitesurfingu. Tento ostrov se svým celoročním množstvím slunečního svitu poskytuje ideální podmínky všem milovníkům vodních sportů, kteří chtějí vyzkoušet své dovednosti ve větrnějších dnech. A pokud jste spíše na procházky přírodou než na vodní sporty, pak vás určitě nezklame ani pěší turistika v členitém terénu Fuerteventury.

Ať už toužíte po relaxaci nebo dobrodružství, ke své dovolené na poslední chvíli na Kanárských ostrovech budete moci volit ze spousty nezapomenutelných pobytů, které uspokojí všechny chutě i preference.

Najděte ostrovní ráj

Španělské Kanárské ostrovy se zařadily k oblíbeným destinací pro last minute dovolenou na poslední chvíli především kvůli celoročně příjemnému počasí, spoustě slunečního svitu, neuvěřitelným plážím a okouzlující krajině. S veškerým tímto arzenálem je pak celkem snadné pochopit, proč se již minulosti taková spousta turistů rozhodlo rezervovat si svou last moment dovolenou právě zde, v Atlantském oceánu nedaleko Maroka a Západní Sahary. Na Kanárském souostroví se nebudete v žádném případě nudit. Ať už hledáte odpočinkovou dovolenou na pláži nebo aktivní dobrodružství.

Jednou z nejlepších věcí na rezervaci dovolené na Kanárských ostrovech na poslední chvíli je, že ačkoliv by se mohlo zdát, že nabídka bude omezená, často můžete najít skvělé produkty a balíčky služeb. A to včetně letenek a kvalitního ubytování. Navíc s tolika různými ostrovy, ze kterých můžete na Kanárech vybírat, si tu každý najde to své. Tenerife je z tohoto pohledu jedním z nejoblíbenějších ostrovů. V nabídce obvykle mívá spoustu letovisek s výhodnými last minute balíčky, a to dokonce včetně all inclusive stravování.

Pokud ale toužíte po něčem trochu klidnějším, pouvažujte o ostrovu La Gomera. Tento krásný ostrov je známý svými turistickými stezkami ve vnitrozemí i odlehlými plážemi podél svého působivého pobřeží. Těm, kteří vedle pláží hledají i příležitosti k nočnímu životu a zábavě, nabízí Gran Canaria se svými rušnými městy a živou atmosférou skvělou alternativu. Bez ohledu na to, který ostrov si pro svůj rajský útěk na Kanárské ostrovy vyberete, čeká na vás v každém případě spousta slunce, čisté moře a relaxace.

Hlavní ostrovy

Kanárské souostroví se skládá z několika ostrovů. Mezi největší z nich patří Gran Canaria, Tenerife, Fuerteventura, Lanzarote a La Palma. Vedle nich tu ale pochopitelně najdete i menší ostrovy a ostrůvky, jako jsou La Gomera, El Hierro a La Graciosa. Celkem tedy tvoří Kanárské souostroví sedm hlavních ostrovů a několik menších ostrůvků a útesů.

Objevte kouzlo Gran Canarie

Dá se říci, že Gran Canaria, coby destinace pro last minute dovolenou na Kanárských ostrovech, bude vyhovovat každému z turistů, kteří se sem vypraví. Ostrov nabízí dokonalou kombinaci slunce, moře a písku. Se svými úžasnými plážemi, možnostem provozovat četné vodní sporty, rušným nočním životem a významnými památkami je Gran Canaria ideálním místem k pobytu s rodinou nebo přáteli.

Jednou z nejoblíbenějších pláží na ostrově je Playa del Inglés. Tato pláž se může pochlubit zlatavým pískem, jenž se táhne daleko do vnitrozemí ostrova a klidnými vodami. A také spoustou zařízení, které pobyt na ní zpříjemní, jako jsou blízké restaurace a bary. Jedincům, preferujícím spíše něco více odlehlého a klidnějšího, bude nejspíše vyhovovat pláž Maspalomas. Ta je dalším skvělým místem na ostrově Gran Canaria s působivými písečnými dunami.

Daleko od pláží na jihu leží hlavní město ostrova Las Palmas de Gran Canaria. Sever ostrova nabízí řadu kulturních atrakcí k bližšímu poznání a prozkoumání. Včetně muzeí, jako je třeba to v Casa de Colon. Domě, kde pobýval Kryštof Kolumbus před svou cestou do Ameriky. Ve čtvrti Vegueta je zase k nalezení spousta historických budov, pocházejících z dávných století. Jedním příkladem za všechny budiž katedrála Santa Ana.

Gran Canaria nabízí svým návštěvníkům nekonečné možnosti k dobrodružství i odpočinku. To z něj činí skvělou volbu pro příjemnou a pohodovou last minute dovolenou na Kanárských ostrovech.

Letoviska na ostrově Gran Canaria

Ostrov Gran Canaria je jeden z největších ostrovů Kanárského souostroví. Návštěvníkům tak může ke strávení příjemné last minute dovolené nabídnout mnoho různých letovisek. Většina z nich se nalézá v jižní a západní části ostrova.

Již zmíněná lokalita Playa del Inglés je k nalezení na jihu. Je největším a zřejmě také nejznámějším letoviskem na Gran Canarii. Svým návštěvníkům nabízí širokou škálu možností, jak trávit svůj volný čas. Od nejrůznějších aktivit na pláži přes noční život až po nakupování.

Hned vedle Playa del Inglés leží Maspalomas, lokalita známá svými písečnými dunami. Ty jsou v současnosti chráněnou přírodní rezervací. Maspalomas je oblíbeným letoviskem mezi rodinami s dětmi. Městečko Puerto Rico se nalézá na jihozápadě ostrova a je skvělou prázdninovou destinací pro ty, kteří si chtějí vyzkoušet vodní sporty. Pochopitelně nabízí i krásné pláže, na nichž můžete strávit příjemný den. A v neposlední řadě i přístav s několika restauracemi a bary.

Las Palmas není typickým letoviskem, která byste na Kanárských ostrovech očekávali. Hlavní město a současně největší aglomerace Kanárských ostrovů se může pyšnit nádhernou historickou čtvrtí s muzei, katedrálou a dalšími památkami. Navštívit však můžete i moderní městskou část s obchody, restauracemi a bary. Jen asi 2 kilometry východním směrem od Playa del Inglés je to do letoviska San Agustín. To se bude líbit všem, co hledají spíše klidnější pobyt. Nabízí krásné pláže a spoustu pěších stezek, po kterých se můžete vydat do vnitrozemí a užít si zdejší unikátní přírodu.

Všechna tato letoviska nabízejí různé možnosti ubytování. Svou last minute dovolenou můžete strávit v luxusním hotelu, apartmánu nebo soukromé vile.

Odhalení Tenerife

Je jisté, že ostrov Tenerife je jednou z nejoblíbenějších a také nejatraktivnějších destinací, kde můžete na Kanárských ostrovech strávit svou last minute dovolenou. Tento ostrov má co nabídnout každému z jeho návštěvníků. Včetně úžasných pláží, sopečné krajiny a okouzlujících vesniček ve vnitrozemí. Pozitivní je, že i v současnosti se dají na Tenerife najít skryté poklady, o kterých mnoho návštěvníků vůbec neví.

Jedním z ne úplně známých tajemství Tenerife je jeho podzemní svět. Ostrov je bohatý na přírodní jeskyně a tunely, které tady vznikly vulkanickou činností před miliony let. Tyto jeskyně nejsou jen fascinujícími geologickými útvary, ale také významnými archeologickými nalezišti, vyprávějícími příběh o dávných obyvatelích ostrova.

Dalším skrytým skvostem, jenž čeká na Tenerife na své odhalení, je místní kuchyně. Mnoho turistů má při cestách do zahraničí tendenci držet se známých jídel. Ovšem tradiční kuchyně ostrova Tenerife nabízí jedinečnou směs španělských a afrických chutí, kterou byste si v žádném případě neměli nechat ujít. Paleta chutí a vůní je široká. Od čerstvých specialit z mořských plodů, jako je dušená chobotnice, až po vydatná masová jídla, k nimž se řadí například dušená koza. Kulinární scéna Tenerife uspokojí i ty nejodvážnější jazýčky.

Letoviska na Tenerife

I Tenerife se řadí k velmi populárním ostrovům Kanárského souostroví, jenž nabízí spoustu letovisek s nejrůznějšími atrakcemi. K nejvíce navštěvovaným letoviskům na Tenerife rozhodně patří Playa de las Américas. Toto oblíbené prázdninové středisko najdete na jihozápadním pobřeží ostrova. Mladší ročníky jej budou pravděpodobně znát kvůli jeho nočnímu životu. Ostatní se mohou těšit na spoustu pláží, restaurací a obchodů.

Letovisko Costa Adeje se rozkládá na jihozápadním pobřeží Tenerife. Spokojeni tady budou turisté, hledající spíše klidnější pobyt. Svým návštěvníkům nabízí nádherné pláže, luxusní hotely a širokou škálu vodních sportů. Last minute dovolenou sem s oblibou přijíždějí trávit jednotlivci, páry i celé rodiny. Na severu Tenerife pak najdete městečko Puerto de la Cruz. To se i za hranicemi samotného Španělska proslavilo svou historickou čtvrtí s mnoha památkami. Puerto de la Cruz je taktéž oblíbeným letoviskem mezi rodinami s dětmi kvůli několika zábavním parkům.

Na jihozápadním pobřeží Tenerife můžete svou last minute dovolenou na Kanárských ostrovech strávit ve vesničce Los Cristianos. Pokud patříte k jedincům, preferujícím klidnější pobyt s možností vychutnat si krásné pláže a vodní sporty, pak je Los Cristianos ideálním místem. Santa Cruz de Tenerife, hlavní město ostrova, nabízí k bližšímu prozkoumání a poznání řadu památek, jako je katedrála, a též mnoho muzeí. Na turisty má však připravenu i širokou škálu obchodů, restaurací a barů.

Všechna letoviska na Tenerife umožňují nocovat v různých druzích ubytování, od hotelů a apartmánů až po soukromé vily. Ostrov Tenerife je známý svým nádherným přírodním prostředím, včetně národního parku Teide, jenž je místem, kde se k nebi zvedá nejvyšší hora Španělska.

Parádní dovolená na Lanzarote

Pokud hledáte nezapomenutelnou last minute dovolenou na Kanárských ostrovech, ani s Lanzarote neuděláte chybu. Tento překrásný ostrov nabízí úžasné pláže, křišťálově čisté vody v moři a dechberoucí krajinu. Díky všem těmto atributům bude vaše dovolená na poslední chvíli nezapomenutelná.

Jednou z nejlepších věcí na Lanzarote je možnost na vlastní oči prozkoumat jeho jedinečné sopky a lávová pole. Návštěva národního parku Timanfaya je zážitek, který nesmí ve vašem itineráři last minute dovolené na Lanzarote chybět. Na vlastní oči tu může vidět gejzíry a cítit teplo ze sopečné činnosti pod vašimi nohami.

Pokud dáváte o dovolené přednost odpočinku na plážích s bílým pískem, Playa Blanca je mezi turisty jedním z nejoblíbenějších míst. Pláž se může pochlubit teplou vodu v přilehlém moři a spoustou turistického vybavení, jako jsou restaurace a bary v okolí. Jde o skvělé místo ke koupání nebo opalování. A zároveň si tady můžete užívat nádherný výhled na sousední ostrůvek Lobos.

Lanzarote má v rukávu něco pro každý typ cestovatele. Ať už toužíte po dobrodružství nebo odpočinku, tento ostrov vás určitě nezklame. Pokud tedy hledáte na Kanárských ostrovech last minute dovolenou na poslední chvíli, zarezervujte si ji právě na Lanzarote a nebudete litovat.

Letoviska na Lanzarote

Lanzarote je dalším z ostrovů Kanárského souostroví, nabízejícím přilétajícím turistům různá letoviska, kde mohou strávit svou last minute dovolenou. K hojně navštěvovaným prázdninovým střediskům na Lanzarote se v každém případě řadí Puerto del Carmen. Toto letovisko najdete na jihovýchodním pobřeží ostrova. Může se pyšnit dlouhými plážemi s jemným pískem, živým nočním životem, pestrou nabídkou restaurací a obchody a v neposlední řadě i možností provozovat řadu vodních sportů.

Na jižním pobřeží Lanzarote se rozkládá i středisko Playa Blanca, známé svými krásnými plážemi a klidnou atmosférou. Je ideálním místem pro turisty, hledající relaxaci a odpočinek. Najdete tu různé možnosti ubytování, restaurace a obchody. Na východě Lanzarote leží i Costa Teguise, letovisko oblíbené mezi rodinami s dětmi. V nabídce totiž má spoustu rodinných hotelů s bazény, dětskými kluby a dětskými atrakcemi. K dispozici je i několik pláží a vodních zábavních parků.

I hlavní město Lanzarote Arrecife disponuje několika plážemi. V jejich blízkosti jsou v provozu různé obchody, restaurace a bary. Arrecife dýchá moderní atmosférou a líbit se tu bude všem, co hledají více městského života. Nedaleko od Arrecife můžete prožít svou last minute dovolenou i v letovisku Playa Honda. To je vyhlášené svými dlouhými plážemi a klidnou atmosférou. Je ideální prázdninovou destinací na Kanárských ostrovech pro jedince, kteří hledají spíše klidnější pobyty.

Letoviska na Lanzarote disponují různými druhy ubytování, od hotelů a apartmánů až po penziony a soukromé vily. Lanzarote je vyhlášené svým jedinečným sopečným krajinným rázem. Ten je v současnosti chráněn jako národní park Timanfaya, a svým návštěvníkům nabízí spoustu příležitostí k poznávání přírodních krás tohoto jedinečného ostrova.

Kouzelná Fuerteventura

Fuerteventura je druhým největším ostrovem Kanárského souostroví. Najdete na ní celou řadu letovisek s krásnými plážemi a ideálními podmínkami k takovým vodním sportům, jako je surfování či kitesurfing. K nejvíce navštěvovaným letoviskům na Fuerteventuře patří Corralejo. Toto letovisko se nachází na severovýchodním pobřeží ostrova a je nejpopulárnější turistickou destinací na Fuerteventuře. Nabízí nádherné pláže, řadu restaurací, barů, obchodů a bohatý noční život.

Letovisko Caleta de Fuste najdete na východním pobřeží Fuerteventury. Oblíbily si jej hlavně rodiny s malými dětmi. Turistům nabízí široké, dostatečně prostorné písečné pláže, mnoho příležitostí k provozování vodních sportů, obchody, restaurace a bary. Na jižním pobřeží Fuerteventury se rozkládá prázdninové středisko Costa Calma. Je skvělou dovolenkovou destinací pro jedince, hledající klidnou dovolenou. Můžete se těšit na nádherné pláže a pestré možnosti ubytování.

Příznivci poklidné dovolené si zamilují i vesničku Morro Jable. Ta se bude líbit všem, co hledají klidnou dovolenou s možností objevování přírodních krás tohoto unikátního ostrova. Čekají tu na vás nejen překrásné pláže, ale i turistická infrastruktura v podobě restaurací, barů a dalších obchodů. Také Jandia, letovisko na jižním pobřeží Fuerteventury, je jako stvořené ke klidné a relaxační dovolené. Turisté sem cestují kvůli působivým plážím, pestrým možnostem ubytování, restauracím a barům.

Všechna výše zmíněná letoviska nabízejí různé druhy ubytování. Od hotelů, studií a apartmánů až po soukromé pokoje a vily. Fuerteventura je mezi turisty známá svým písečným dunami a krásnými plážemi, ideálními k provozování takových vodních sportů, jako je surfing, kitesurfing a windsurfing. Na ostrově můžete také navštívit několik chráněných přírodních oblastí, jako je třeba přírodní park Jandia. Ten je jako stvořený k pěší turistice a pozorování přírody.

Odhalení magie Kanárských ostrovů

Pokud hledáte destinaci, kde strávíte svou last minute dovolenou, nabízející kombinaci odpočinku a dobrodružství, Kanárské ostrovy by v každém případě měly být na vašem seznamu. Tyto španělské ostrovy, ležící u pobřeží Maroka, jsou známé svým slunečným podnebím, úžasnými plážemi a vulkanickou krajinou.

Vedle opalování a koupání je jednou z nejoblíbenějších aktivit na Kanárských ostrovech pěší turistika. Ostrovy se mohou pochlubit řadou dobře značených turistických stezek, jež vás provedou úžasnou ostrovní krajinou. Pokochejte se i vy úchvatnými výhledy nejen na ostrovy samotné, ale i přilehlé moře. Od drsného terénu národního parku Teide na Tenerife až po hornaté vnitrozemí Gran Canaria. Na Kanárech rozhodně není nouze o turistické příležitosti.

Pokud ale hledáte něco více odpočinkového, vydejte se třeba na jednu z mnoha krásných pláží, roztroušených po pobřeží. Ať už se chcete opalovat nebo vyzkoušet vodní sporty, jako je surfování nebo windsurfing, svou pláž si na Kanárských ostrovech najde každý. A pokud vás zajímá místní kultura a historie, nenechte si ujít osobní návštěvu některé z okouzlujících vesniček ve vnitrozemí.