Rubriky
Destinace

Kefalonia

Pláže a odpočinek

Objevte i vy nádherný ostrov Kefalonia během výhodné last minute dovolené. Zažijte na tomto největším ostrově v Jónském moři nezapomenutelnou a cenově dostupnou dovolenou plnou slunce, krásných pláží a pohostinných lidí.

Jak již bylo zmíněno výše, Kefalonia je největším z Jónských ostrovů. Díky své rozloze bezmála 800 kilometrů čtverečních nabízí nespočet příležitostí k odpočinku i dobrodružství. Užijte si maximální relaxaci na malebných plážích s azurově modrými vodami a bílým pískem, jež jsou jako stvořené k opalování, koupání a šnorchlování.

Atraktivní vnitrozemí

Prozkoumejte nejen členité pobřeží Kefalonie, ale i dechberoucí přírodní scenérie s horskými vrcholy a údolími ve vnitrozemí, poskytující nepopsatelné výhledy na celý ostrov. Navštivte národní park Ainos, kde můžete objevit endemickou flóru a faunu. Projděte se po starých vesnicích a poznávejte autentický kefalonský život.

Pokud patříte k příznivcům aktivní dovolené, tady jste rozhodně na správném místě. Vychutnejte si pěší túry kolem ostrova nebo pozorujte skalnaté a lesy lemované pobřeží při windsurfingu či jachtingu. Kefalonia je také rájem všech milovníků zdravé a chutné středomořské gastronomie. Během své last minute dovolené tu budete mít množství příležitostí ochutnat čerstvé ryby a nejrůznější mořské plody, vynikající olivový olej a další místní speciality.

Výhodné ceny

S pořízením last minute dovolené na Kefalonii získáte za vaše peníze nejen úžasné zážitky, ale také skvělou hodnotu. Pokud se vám podaří dostat se k dobré nabídce, můžete si v některém z letovisek na Keflaonii užít luxusní dovolenou bez vysokých nákladů. Nenechte se odradit mýtem, že nabídka last minute dovolené bývá omezená a že si nevyberete. Naopak, může to být ta nejlepší volba, jakou jste mohli udělat.

Vydejte se na last minute dovolenou na Kefalonii a vytvořte si tady parádní vzpomínky na celý život. Nechte se unést její krásnou přírodou, uctivými lidmi a bohatou kulturou. Dovolená na Kefalonii s last minute slevou vám umožní zažít chvíle, které vám už navždy zůstanou v paměti.

Skvělé koupání

Kefalonia je ostrovem, bohatým na nádherné pláže. Ty sem lákají nejen na last minute dovolenou turisty z celého světa. K nejznámějším plážím na Kefalonii se řadí pláž Myrtos. Toto ikonická místo s bílým oblázky a tyrkysově modrou vodou je považováno za jednu z nejkrásnějších pláží nejen v Řecku, ale dokonce na planetě. Pláž najdete ve stejnojmenném zálivu na západním pobřeží ostrova.

Přímo naproti jižnímu cípu nedalekého ostrova Ithaka najdete v asi 700 metrů širokém zálivu další skvělé místo ke koupání, pláž Antisamos. Není divu, že si toto místo tak oblíbili filmaři. Pláž Antisamos je totiž známá pro svou dramatickou scenérii a čistou, azurově modrou vodu v moři. Pláž Antisamos můžete spatřit kupříkladu ve filmu Mandolína kapitána Corelliho.

Balzám na tělo i duši

Unikátní červenohnědá pláž s názvem Xi je k nalezení na jižním pobřeží poloostrova Paliki, poblíž městečka Lixouri. Návštěvníky láká svými minerálními bahenními lázněmi. Její jedinečnost totiž spočívá v ložisku šedého jílu, jenž je využíván v kosmetice i k lázeňským procedurám. Pláž je dobře vybavená a dají se tu zapůjčit lehátka se slunečníky. Díky pozvolnému vstupu do moře je vhodná i pro rodiny s malými dětmi.

Na jihovýchodním výběžku ostrova Kefalonia, u stejnojmenného letoviska, se táhne v délce téměř 2 kilometrů pláž Skala. Ta je v některých místech široká až 50 metrů. Nemusíte se tudíž obávat, že byste si tady na své last minute dovolené uprostřed hlavní turistické sezóny nenašli své místečko.

Petani a další

K nejfotografovanějším plážím na ostrově Kefalonia se řadí pláž Petani. Ta je k nalezení v asi kilometr širokém zálivu na západním pobřeží ostrova. Pláž Petani je známá svým křišťálově čistým mořem, jemným bílým pískem a impozantními útesy směrem do vnitrozemí. Je ideálním místem pro všechny, kteří na dovolené u moře v Řecku hledají klidné prostředí a krásnou přírodu. Působivé útesy dodávají pláži jedinečnou atmosféru a poskytují příjemný stín během horkých letních dnů.

Přes kilometr dlouhou pláž Lourdata najdete na jižním pobřeží Kefalonie, ve stejnojmenné oblasti pod vrcholem Ainos Oros. Pláž obklopují zelené svahy a svým návštěvníkům nabízí klid a pohodu. Na severním cípu ostrova, přímo u letoviska Fiskardo, se dá koupat na miniaturní pláži stejného jména. Pláže se rozkládá přímo u malého přístavu. Turisty i místní láká na malebné prostředí a azurově modré moře.

Jen asi 2 kilometry jižním směrem od centra hlavního města ostrova Kefalonia Argostoli se v délce něco přes 500 metrů táhne pláž s názvem Makris Gialos. Díky blízkosti k hlavnímu městu je zejména v čase školních prázdnin poměrně rušná. Pokud se vypravíte k vodě právě v této části Kefalonie, můžete se těšit na lokalitu s jemným pískem, čistým mořem a spoustou lehátek se slunečníky.

Tyto pláže jsou však pouze několika málo příklady toho, co na turisty, kteří se rozhodli strávit svou last minute dovolenou na Kefalonii, čeká. Každý si může vybrat pláž, jenž bude odpovídat jeho požadavkům a přáním. Ať už hledá pohodu, relaxaci či adrenalin při provozování vodních sportů.

Nuda nemá šanci

Last minute dovolená na Kefalonii nabízí každému spoustu možností zábavy i odpočinku u tyrkysově modrého moře či přímo na jeho hladině. K nejpopulárnějším aktivitám na Kefalonii se pochopitelně řadí slunění a koupání. Však také kvůli slunci a moři cestuje na Kefalonii nejvíce turistů. S tak krásnými plážemi, jako Myrtos, Antisamos a Xi, budete mít i vy spoustu příležitostí strávit tady příjemná čas na slunci a ve vodě.

Na Kefalonii se ale nebudou nudit ani aktivní jedinci. O skvělou zábavu se postará pestrá nabídka vodních sportů. Na plážích ostrova Kefalonia si můžete vyzkoušet či se rovnou věnovat spoustě druhů vodních sportů. K těm nejpopulárnějším se řadí šnorchlování, potápění, windsurfing či jachting. V provozu jsou tady různé školy a půjčovny vybavení.

Mořská hladina láká

Chcete na Kefalonii blíže poznat i něco více než jen bezprostřední okolí vašeho hotelu či apartmánu? Pak si vypůjčte malý člun nebo se připojte ke skupinovému výletu lodí, který pořádají místní agentury. A z paluby lodi pak objevujte pobřeží samotné Kefalonie a okolní ostrovy. Lodí můžete navštívit třeba překrásnou jeskyni Melissani nedaleko městečka Sami s působivým podzemním jezerem.

Loď se vám bude hodit i v případě, že patříte k rybářům. Holdujete-li rybaření, je možné si pronajmout loď a vypravit se na rybářský výlet na moře. v okolí ostrova Kefalonia najdete hned několik oblastí, bohatých na ryby. Budete tudíž mít velkou šanci ulovit něco zajímavého.

Na dovolené na Kefalonii si můžete vychutnat krásné prostředí přímo u moře. A pokud budete chtít, vydejte se za dobrodružstvím, nebo jen jednoduše odpočívejte a relaxujte v hřejivých paprscích slunce.

Kefalonia není jen moře

Vedle lenošení v písku pláže či na plážovém lehátku a užívání si horkých slunečních paprsků je však Kefalonia taktéž skvělým místem, kde se dají objevovat a blíže poznávat zajímavosti a aktivit i na souši.

Kupříkladu zdejší pobřežní promenády nabízejí překrásné výhledy jak na moře samotné, tak i okolní scenérie směrem do vnitrozemí. Je možné se projít skrze malebné vnitrozemské vesničky, nebo se vydat na některou z turistických tras, vedoucích podél pobřeží. Ostrov taktéž nabízí překrásné přírodní scenérie, které si můžete dokonale vychutnat při procházce nebo turistickém túře po některých ze značených turistických stezek. K nejznámějším z nich se řadí stezka, spojující vesničky Assos a Fiskardo.

Hlavní město i klášter

Za návštěvu však stojí i města a vesnice na ostrově. Vydejte se třeba do hlavního města Argostoli. V něm si budete moci prohlédnou jeho malebný přístav a úchvatné historické jádro. Dalšími zajímavými místy, která byste neměli během své dovolené na Kefalonii minout, jsou kupříkladu Fiskardo na severu, Assos na severozápadě a Lixouri v západní části ostrova.

Na Kefalonii je možné navštívit i několik klášterů. K turisticky nejatraktivnějším se řadí klášter svatého Gerassima a klášter archanděla Michaela. Tato klidná církevní místa nabízejí nádherné výhledy na moře i jedinečnou duchovní atmosféru.

Gastronomie a nákupy

Nezapomeňte si na vaší last minute dovolené na Kefalonii vychutnat tradiční kefalonskou kuchyni. Určitě vyzkoušejte tvrdý ovčí sýr Kefalotyri, sladkosti s mandlovým sirupem či čerstvou rybu. Vesničky na Kefalonii taktéž nabízejí možnost nákupů v místních obchodech. Dají se tu zakoupit suvenýry, keramika i tradiční řemeslné výrobky.

Kefalonia je skutečně impozantním místem. Každému nabízí nespočet možností k zábavě i odpočinku. A to nejen u moře, ale také na pevnině. Je ideální dovolenkovou destinací pro všechny, co hledají krásné přírodní scenérie, kulturně – historická místa a autentickou atmosféru.