Rubriky
Destinace

Fuerteventura

Odpočinek pro každého

Vydejte se i vy na úžasné dobrodružství na poslední chvíli. Zvolte pro svou last minute dovolenou Kanárské ostrovy a objevte nádherný ostrov Fuerteventura. Tato malebná destinace, ležící přímo v srdci Kanárského souostroví, nabízí svým návštěvníkům nádherné pláže, fascinující přírodu a bohatou kulturu.

Fuerteventura je k prožití last minute dovolené ideálním místem. Její příjemně teplé a slunečné počasí po celý rok se postará o dokonalý odpočinek od stresu každodenního života. Na Fuerteventuře si můžete užít klidné odpočinkové dny na pláži, kdy vás bude obklopovat jen jemný povrch písčitého pobřeží a azurově modré moře.

Pokud ale patříte k aktivním jedincům a hledáte spíše adrenalinovější zábavu, ani vás ostrov nezklame. Fuerteventura totiž nabízí i spoustu dalších outdoorových aktivit. Můžete si třeba zajezdit na surfových prknech nebo poznat úchvatný podmořský svět během šnorchlování či potápění. Ať s adrenalinovými sporty teprve začínáte, anebo už jste zkušeným dobrodruhem, tato destinace vám umožní skutečné naplnění vašich přání a potřeb.

Historie i zábava z rozumnou cenu

A rozhodně nelze zapomenout ani na kulturní bohatství tohoto ostrova. Fuerteventura je místem, kde je možno navštívit řadu kulturních festivalů či tradičních trhů. Ty vás dokonale vtáhnou do autentické atmosféry místního života. Je tady možno ochutnat tradiční kanárskou kuchyni, poslouchat živou hudbu a tancovat ve víru ostrovních rytmů.

Ať už se rozhodnete objevovat malebné vesničky ve vnitrozemí, nebo se vydáte na vzrušující dobrodružství na palubě lodi, Fuerteventura bude určitě tou správnou volbou. A to nejen proto, že můžete ušetřit nějaké peníze díky last minute nabídkám. Získejte za atraktivní ceny jedinečné zážitky na ostrově, který vás bude inspirovat ještě dlouho po vašem návratu domů.

Pláže a koupání

Fuerteventura je proslulá svými nádhernými plážemi. Tato skutečnost je také hlavním důvodem, proč sem turisté nejen na last minute dovolenou cestují. K nejznámějším plážím na Fuerteventuře patří Playa de Sotavento. Jde o jednu z nejdelších pláží na ostrově, kterou najdete na jihu ostrova mezi letovisky Costa Calma a Jandia. Pláž má na délku několik kilometrů a je ideální k romantickým procházkám podél pobřeží.

V těsné blízkosti oblíbeného letoviska Corralejo na samém severu ostrova Fuerteventura je k nalezení stejnojmenná pláž Playa de Corralejo. Ta je mezi turisty, cestující na last minute dovolenou na Kanárské ostrovy, oblíbenou destinací. Na pláži přímo u letoviska si dá užít parádní koupání a spousta slunce. A pokud se rádi procházíte, vydejte se na procházku po promenádě podél pobřeží.

Odlehlá i rušná místa

Na jihozápaním výběžku ostrova, na protilehlé straně než leží letoviska Morro Jable a Jandia, se rozkládá pláž s názvem Playa de Cofete. Tato odlehlá a více než 5 kilometrů dlouhá pláž je obklopena vrcholky přírodního parku Jandia s typicky sopečnou krajinou. Protože v blízkosti pláže leží jen malá osada Cofete, i uprostřed hlavní turistické sezóny je toto místo téměř liduprázdné. Pokud se rádi koupete v moři a sluníte na pláži s dostatkem soukromí, pak je pro vás pláž Playa de Cofete tím správným místem.

V přístavním městečku Caleta de Fuste je možné se vykoupat na pláži Playa del Castillo. Svým návštěvníkům nabízí čisté moře, jemný písek na povrchu a výhled na malý přístav. Líbit se tu bude i aktivním jedincům, neboť se tady mohou věnovat i vodním a plážovým sportům. K oblíbeným patří windsurfing a jachting. Na jižním pobřeží ostrova Fuerteventura se rozkládá i populární letovisko Gran Tarajal se stejnojmennou pláží. Ta je v turistických průvodcích popisována jako místo s přátelskou atmosférou. Jejím poznávacím znakem je písek tmavé barvy.

Samozřejmě se ale na Fuerteventuře dá koupat a užívat si moře na spoustě dalších skvělých pláží. Ty určitě nezklamou žádného milovníka slunce, písku a průzračně čistého moře. Každá z ostrovních pláží nabízí svým návštěvníkům jedinečnou atmosféru a široké možnosti nejrůznějších aktivit. S celkovým počtem přes 150 plážemi nemusíte dlouho hledat, abyste si užili osvěžení ve vodě či lenošili v jemném písku. Fuerteventura nabízí spoustu idylických míst, kde se můžete nechat hladit slunečními paprsky a přitom poslouchat zvuky oceánu.

Nudit se určitě nebudete

Fuerteventura je dokonalým dovolenkovým rájem všech milovníků moře a vodních sportů. Na last minute dovolené se tady můžete věnovat nejrůznějším aktivitám. k POpulárním sportům tady patří windsurfing a kitesurfing. Fuerteventura je pro tyto adrenalinové vodní sporty vyhlášeným místem. Dá se tady pronajmout potřebné vybavení a na mořské hladině si pak můžete vyzkoušet své dovednosti. Na výběr tu máte hned z několika pláží s ideálním větrem k těmto aktivitám.

Vítr na Fuerteventuře však oceňují nejen surfeři a kiteři, ale i plachtaři a jachtaři. Díky silnému větru je Fuerteventura perfektním místem k plachtění po hladině otevřeného moře. Pronajmout si jachtu anebo se zúčastnit organizovaného výletu na plachetnici je skvělý způsob, jak blíže prozkoumat okolí a ocenit krásu ostrova z hladiny moře. Na Fuerteventuře jsou organizovány i výlety do míst, kde se dá setkat s delfíny. Dostanete se tak do těsné blízkosti těchto jedinečných tvorů a dokonce si s nimi budete moci i zaplavat.

Další oblíbenou aktivitou je paddleboarding. Tato stále populárnější činnost je ideálním způsobem, jak z hladiny moře prozkoumat blízké pobřeží. Je možné si paddleboard pronajmout a vydat se za dobrodružstvím na moře. Případně se jen jednoduše projeďte podél břehů Fuerteventury. A pokud máte rádi rybaření, Fuerteventura nabízí skvělé příležitosti k lovu různých druhů ryb.

Potápění

Pobřeží kolem Fuerteventury taktéž nabízí bohatý podmořský svět, který v každém případě stojí za bližší zkoumání. Potápěči a zájemci o potápění tady najdou desítky potápěčských center, jež mají ve své nabídce jak začátečnické kurzy, tak i expedice pro pokročilé potápěče.

Fuerteventura nabízí širokou škálu aktivit každému milovníku moře a jedincům, co vyhledávají vodní i podvodní dobrodružství. Ať už jste nadšenec do extrémních sportů, potápěč nebo jen hledáte relaxaci a odpočinek na pláži, tato kouzelná kanárská destinace vám v každém případě učaruje.

Lákavá pevnina

Ostrov Fuerteventura však není jen rájem plážových nadšenců. Nabízí též řadu atrakcí a aktivit dále od moře a pláží. Oblíbené a populární jsou tady pěší výlety i nenáročné procházky. Fuerteventura se může pochlubit jedinečnou krajinu s působivým sopečným pohořím a rozlehlými dunami. Pokud rádi chodíte po svých, vydejte se na některou ze značených turistických tras a objevujte krásy tohoto ostrova z první ruky.

Když už jsme u pěších výletů, během své last minute dovolené na Fuerteventuře můžete navštívit i některé z přírodních rezervaceí. Ve vnitrozemí ostrova jich totiž najdete hned několik. Dvěma příklady za všechny budiž Parque Rural de Betancuria ve vnitrozemí ostrova anebo maličký ostrůvek Los Lobos. Zde je možno pozorovat unikátní floru a faunu a uniknout od ruchu populárních ostrovních letovisek.

Zatím není všeobecně tolik známo, že Fuerteventura je též rájem hráčů golfu. Pokud mezi ně patříte i vy, těšte se na několik dobře upravených hřišť, která poskytují fantastický výhled na oceán během hry.

Sport i kultura

Zajímavou aktivitou je na Fuerteventuře písečný surfing. Fuerteventura je totiž místem, kde najdete druhou největší oblast písečných dun v Evropě. Ta nese název Corralejo a najdete ji na severovýchodě ostrova naproti ostrůvku Los Lobos. Zde se dá vyzkoušet surfing na písku. Tato aktivita je skvělou zábavou jak pro rodiny, tak jednotlivce.

Zajímá vás historie ostrova? Pak určitě navštivte staré vesnice jako je Betancuria. Ta byla prvním hlavním městem celých Kanárských ostrovů. Anebo se vydejte do obce La Oliva s impozantním kostelem Iglesia de Nuestra Señora de Candelaria. Blíže prozkoumejte bohatou historii ostrova návštěvou zdejších muzeí a kulturních center. Vydat se můžete kupříkladu do Casa de los Coroneles v La Oliva, nebo do muzeum archeologie a etnografie v Betancurii.

Asi není pochyb o tom, že Fuerteventura je skutečným rájem pro dovolenou. Lokalitou s mnoha možnostmi, jak strávit svůj čas. Zkombinujte relaxaci na pláži s dobrodružstvím ve volné přírodě a poznávejte na vlastní oči a další smysly fascinující kulturu a historii tohoto úžasného kanárského ostrova.