Rubriky
Destinace

Sousse

Moře i památky

Ponořte se do krásy a dobrodružství na last minute dovolené v překrásném tuniském Sousse. Toto kouzelné přímořské město na západním pobřeží Tuniska nedaleko Monastiru představuje ideální dovolenkovou destinaci všem milovníkům slunce, odpočinku i historie. Sousse, někdy též Súsa, je plná třeba takových pozoruhodných památek, jako je stará medina se úzkými uličkami a tradičními trhy. Navštivte během vaší last minute dovolené v Sousse archeologické muzeum s bohatou sbírkou římských artefaktů nebo si užijte jedinečný pohled na Středozemní moře z pevnosti Ribat.

V Sousse však na vás čeká nejen bohatá a pestrá historie, ale také dlouhé písečné pláže, omývané azurově modrou vodou Středozemního moře. Vychutnejte si na last minute dovolené v Tunisku bezstarostné lenošení pod hřejivými slunečními paprsky, koupání ve vlnách anebo adrenalinové vodní sporty. Sousse je vyhlášené i svým nočním životem, jenž nabízí zájemcům o tento druh zábavy bohatý výběr nočních klubů, barů a restaurací.

Poutavé ceny

Zvolte last minute dovolenou právě v Sousse a ušetřete na cestě do Tuniska nemalé peníze. Dostanete se tak do tohoto plážového ráje za atraktivní ceny a budete mít možnost objevovat jedinečná místa bez davů dalších turistů. V Súse si užijete pohodlí a dobrou vybavenost. A zdejší příjemná atmosféra vás bude na vaší dovolené provázet od jejího začátku až do konce. Vybírat můžete z různých typů ubytování jak v těsné blízkosti u pláže, tak i ve větší vzdálenosti za velice příznivé ceny.

Přijeďte s rodinou, partou přátel nebo si užijte romantický pobyt ve dvou. Last minute dovolená v tuniském Sousse je perfektním místem pro každého. Tak si nenechte tuto jedinečnou možnost uniknout.

Koupání a pláže

Letovisko Sousse je daleko za hranicemi Tuniska známé svými krásnými plážemi, lákajícími na dovolenou ke Středozemnímu moři turisty z celého světa. K nejznámějším plážím v Sousse patří pláž Bou Jaafar. Tuto oblázkovou pláž najdete asi kilometr severním směrem od centra města a mezi turisty je jednou z nejoblíbenějších v celé oblasti Sousse. Charakterizuje ji délka přes 2 kilometry, jemný písek na jejím povrchu, klidné moře a široká škála vodních sportů a dalších aktivit.

V některých cestovatelských průvodcích je do oblasti Sousse řazen i přístavní městečko Port El Kantaoui a jeho pláž. Ta se táhne od zdejšího přístavu severozápadním směrem v délce několika kilometrů. Podél pláže vyrostlo několik hotelových a apartmánových komplexů. Pláž v Port el Kantaoui El Kantaoui je dobře udržovaná, se zlatým pískem na povrchu a průzračnou vodou podél ní. Je vybavena lehátky a slunečníky a poskytuje široké možnosti provozování vodních a plážových sportů.

Pláž u Port el Kantaoui přechází na severu v pláž s názvem Chott Meriem. Tuto malebnou pláž najdete asi 15 kilometrů severozápadně od centra Sousse. Jde o poměrně klidné místo s palmami, bungalovy a hotely přímo u pláže.

Bez ohledu na to, kterou pláž v Sousse nakonec zvolíte, všechny nabízejí parádní prostředí k opalování, koupání a relaxaci. Ať už budete trávit čas u vody přímo v centru Sousse, nebo se vypravíte do klidnějších oblastí dále od rušných čtvrtí, na břehu Středozemního moře zažijete nezapomenutelné chvíle.

Nuda nemá šanci

Na letí dovolené u moře v tuniské Súse vám bude čas utíkat až neuvěřitelně rychle. Asi nejoblíbenější aktivitou návštěvníků Sousse je slunění, lenošení na pláži a koupání. Letovisko se může pyšnit krásnými plážemi s jemným pískem a příjemně teplým Středozemním mořem. Můžete si tady bezezbytku užít bezstarostnou relaxaci na pláži a opalování, anebo si jděte zaplavat do vyhřátého moře.

Pokud hledáte trochu adrenalinu, můžete si vyzkoušet nebo se věnovat celé řadě takových vodních sportů, jako například je windsurfing, potápění, šnorchlování či paragliding. Na pláži jsou dostupné jak půjčovny potřebného vybavení, tak i školení instruktoři. Milovníci golfu si mohou užít svou oblíbenou hru na některém z golfových hřišť v blízkosti Sousse. Prostoru je na nich dostatek a hřiště jsou taktéž dobře udržovaná.

Skvělou možností, jak blíže prozkoumat pobřeží Tuniska v oblasti Sousse, je prostřednictvím plavby na lodi či katamaránu. Z paluby plavidla se dají skvěle objevovat a poznávat okouzlující přístavy a zálivy. A pokud máte rádi rybaření, vezměte si na palubu lodi potřebné vybavení a chyťte svou vlastní večeři.

Bohatá minulost

Město Sousse je místem, kde na vás čeká spousta starobylých historických památek. K turisticky oblíbeným místům v Súse se řadí medina, což je starobylá opevněná čtvrt, pevnost Kasbah a archeologické muzeum. Na vlastní oči si můžete prohlédnout všechny tyto zajímavosti a proniknout hlouběji do historie Sousse.

Když už budete trávit svou last minute dovolenou v Sousse, nezapomeňte ochutnat tuniskou kuchyni. Přímo v Sousse najdete řadu restaurací, nabízejících tradiční pokrmy jako je kuskus, tažín či uzené pálivé klobásy merguez. A když už budete ve městě, nakupte si na místních trzích suvenýry, šperky, textil a další zboží. V Súse je možné zajít i do mnoha barů, klubů a kasin, nabízejících živou hudbu, taneční vystoupení a další noční zábavu.

Letovisko Sousse nabízí soustu zábavy a volnočasových aktivit turistům všech věkových skupin. Bez ohledu na to, zda preferujete spíše odpočinek a relaxaci na pláži, nebo dobrodružství ve vodě, tato destinace má každému co nabídnout přesně podle jeho představ.

Zajímavá místa

Vedle lenošení a opalování se na pláži přímo u šumícího moře je v Sousse turistům k dispozici i mnoho dalších aktivit a činností, kterým se dá o dovolené v Tunisku věnovat. Určitě si udělejte čas na návštěvu historických lokalit, zmíněných výše. Jak již bylo několikrát zmíněno, Sousse je známé svou úchvatnou medinou. Starobylé opevněné město s úzkými uličkami, trhy a zachovalými historickými budovami si vás určitě získá. Projděte se po medině a poznejte unikátní atmosféru tohoto jedinečného místa.

Navštivte krásné muzeum Dar Essid, kde si můžete prohlédnout sbírku uměleckých děl a historických předmětů, souvisejících s tuniskou kulturou. Muzeum sídlí v restaurované budově z 18. století s nádherným interiérem. Případně si odpočiňte si při nenáročné procházce po areálu Ribatu, pevnosti postavené v 8. století jako ochrana proti pirátům. Můžete vystoupat na vrchol strážní věže a kochat se nádherným výhledem na moře i okolní krajinu.

Sousse je též skvělým výchozím místem k cestám za poznáním dalších zajímavých lokalit, jako jsou kupříkladu překrásné pláže v Port El Kantaoui, historické město Kairouan se slavnou Velkou mešitou, případně antické ruiny ve městě El Djemu, jehož amfiteátr je zařazen na Seznam světového dědictví UNESCO.

Gastronomie

Tuniská kuchyně je plná nejrůznějších chutí a orientálně vypadajících pokrmů. Vyzkoušejte na své dovolené různé tradiční tuniské speciality, jako je tažín či pokrmy ochucené harissaou. Navštivte proto místní restaurace a sami ochutnejte autentickou tuniskou kuchyni.

Všechny tyto aktivity nabízejí skvělý způsob, jak na dovolené v Tunisku prozkoumat a blíže poznat starobylé město Sousse a jeho okolí. A můžete si být jisti, že tady prožijete nezapomenutelné zážitky.