Rubriky
Destinace

Lefkada

Klid a odpočinek

Jste připraveni na moře, pláže a odpočinek? Nebo naopak na parádní dobrodružství? Pak se vydejte na last minute dovolenou na nádhernou Lefkadu. Tato krásný řecký ostrov nabízí svým návštěvníkům vše, co si jen turisté mohou na své dovolené přát. Tady si jedinečné pohledy na tyrkysové moře, bílé pláže a úchvatné horské scenérie nemusíte představovat. Na ostrově Lefkada v Jónském moři je totiž tohle vše realitou. A to je jen začátek!

Lefkada je ideálním cílem všechny, kdo hledají klid, odpočinek a relaxaci. S čistým vzduchem a harmonií přírody je tato destinace skutečným rájem milovníků vodních sportů. Zde si můžete užít třeba plavby lodí, šnorchlování, potápění, surfování a další volnočasové aktivity. Na Lefkadě se nemusíte nijak omezovat.

Pláže i víno

Navštivte na Lefkadě malebná města a vesnice, nabízející autentickou řeckou kulturu a gastronomii. Odkryjte tajemství tradičního řeckého jídla a ochutnejte lahodná místní vína. Uvidíte, že Lefkada nenabídne pouze dokonalou plážovou atmosféru, ale také si na ní užijete jedinečné kulturní zážitky.

Ať už patříte k milovníkům dobrodružství nebo bezstarostného odpočinku, Lefkada se stane vaší oblíbenou destinací. A s last minute slevou na dovolenou máte jedinečnou příležitost zažít tuto ostrovní nádheru za velice atraktivní cenu. Vydejte se na zasloužený odpočinek na krásné modré pláže Lefkady, prozkoumejte její tajemství historie a uvolněte se v atmosféře řecké pohody. Lefkada na vás čeká s otevřenou náručí.

Skvělé koupání

Lefkada je daleko za hranicemi samotného Řecka známá svými nádhernými plážemi. Ty do zdejších letovisek lákají turisty z celého světa. K nejznámějším a také nejkrásnějším plážím na ostrově se rozhodně řadí pláž Porto Katsiki. Tuto pláž najdete na jihozápadním výběžku ostrova. Je bezpochyby jednou z nejoblíbenějších a též nejfotogeničtějších pláží na Lefkadě. S útesy podél své hranice, tyrkysovou vodou v moři a jemným pískem si zde můžete užít dokonalý den u vody.

Další ikonickou pláží na Lefkadě je Egremni. Na tuto více než 2 kilometry dlouhou pláž je třeba cestovat na jihozápadní pobřeží. Je jednou z nejdelších pláží ostrova, obklopenou vysokými skalami a krásnou krajinou. Díky svým velkorysým rozměrům si tady najdete i uprostřed hlavní turistické sezóny dostatek prostoru pro sebe.

Rušná i odlehlá místa

Podél severozápadního pobřeží se v délce bezmála jednoho kilometru táhne oblíbená pláž Kathisma. Turisticky dobře vybavené pláž se pyšní křišťálově čistým mořem a zalesněnými vrcholky směrem do vnitrozemí. Na plážovém lehátku si tady si tu užijete sluneční paprsky, zaplavete si ve vlnách nebo si vyzkoušíte některý z oblíbených vodních sportů. Jen asi 800 metrů severně od Kathismy se dá koupat na poměrně tiché a nijak rušné pláži Milos. Pláž je obklopena útesy a zelenými kopci, což z ní dělá ideální místo k relaxaci a odpočinku.

Jen pouhých 200 metrů vzdušnou čarou od pláže Milos se turisté koupou na pláži letoviska Agios Nikitas. Tato malá pláž leží přímo u tohoto stejnojmenného rybářského městečka. Je nejen krásnou lokalitou s jemným pískem a tyrkysově modrou vodou, ale také ideálním místem k romantickým procházkám podél pobřeží.

Tyto pláže na Lefkadě jsou však pouze zlomkem toho, co ostrov nabízí. Každá ze zdejších pláží má své jedinečné kouzlo a zaručuje nezapomenutelné zážitky všem příznivcům slunečních paprsků, moře a pohody.

Radost u moře

Dovolená na Lefkadě vám nabídne spoustu aktivit a zážitků u moře. Jednoznačně nejvíce turistů míří na Lefkadu kvůli moři a plážím. A tak si i vy vychutnejte odpočinek a relaxaci na jedné ze zdejších krásných pláží. Najdete tady různé typy pláží, stačí si jen vybrat tu, která bude vyhovovat právě vašim přáním a potřebám. Od oblázkových pláží s klidným mořem až po písčité pláže s vlnami. Lefkada má v nabídce vše.

V případě, že patříte k příznivcům adrenalinu a dobrodružství, vyzkoušejte si na své last minute dovolené na Lefkadě různé vodní sporty. K mezi návštěvníky Lefkady nejpopulárnější aktivity patří windsurfing, kitesurfing, paddleboarding nebo jízda na vodním skútru. Pokud vás láká svět pod hladinou, pak se těště na šnorchlování či potápění. Podmořský svět na Lefkadě je bohatý na korály a pestrobarevné ryby. Vezměte si šnorchlovací vybavení nebo se přihlaste na potápěčský kurz a prozkoumejte z blízka podmořskou faunu a flóru.

Výlet lodí i večerní romantika

Chcete z Lefkady poznat více než jen bezprostřední okolí vašeho ubytovacího zařízení. Jednou z možností je plavba po hladině moře podél pobřeží. Pronajměte si malou loď nebo se zúčastněte organizovaného výletu po modrém moři a objevujte skryté pláže a útesy. Zajímavým tipem je lodní výlet z Lefkady na Kefalonii. Vypravte se na celodenní výlet k nedalekému ostrovu, jenž je známý svou krásnou přírodou a malebnými plážemi.

Počítáte se mezi romantické duše? Pak si nezapomeňte vychutnat romantickou večeři s výhledem na moře v některé z místních restaurací s přímým vstupem na pláž. Ochutnejte čerstvé ryby a další speciality řecké kuchyně. A nezapomeňte se projít po pláži nebo si sednout na nějaké pohodlné místo a užít si spektakulární západ slunce nad Jónským mořem.

To vše jsou ovšem jen některé z možností, jak si naplno užít dovolenou na Lefkadě u moře. V každém případě tady ale můžete očekávat krásné přírodní scenérie, klid a odpočinek.

I pevnina má co nabídnout

Kromě pobytu na svých úžasných plážích u šumících vln moře však má Lefkada v zásobě i spoustu dalších aktivit a činností, jimž se dá během dovolené na ostrově věnovat. Prozkoumejte třeba zdejší překrásná města a vesnice. Navštivte hlavní město Lefkadu, plné úzkých uliček, historických budov a tradičních tavern. Nezapomeňte však navštívit i třeba malé přístavní vesničky jako jsou Agios Nikitas či Nidri.

Anebo si udělejte celodenní výlet do vnitrozemí Lefkady. Vydejte se na pěší túru či jízdu na kole a objevujte zastrčené vesničky, olivové háje a vinice. Vyhraďte si čas na návštěvu kláštera Faneromeni, jenž je situován v krásném prostředí s nádherným výhledem na moře. Po svých se můžete vypravit i na pláže Porto Katsiki a Egremni. Obě jsou považovány za jedny z nejkrásnějších v Evropě. A i když jsou přístupné pouze lodí nebo po strmém schodišti, stojí za to tu strávit nějaký čas a obdivovat jejich neskutečnou krásu.

Nejlepší poznávání je po svých

Pokud se zajímáte o historii Řecka a třeba i archeologii, určitě navštivte zdejší archeologické muzeum v hlavním městě. To vám představí bohatou minulost ostrova. V jeho prostorách je možno zhlédnout výstavu starověkých artefaktů a blíže poznat odkaz ostrova.

Kombinací různých aktivit vám vaše last minute dovolená na Lefkadě nabídne skvělou směs odpočinku u moře i poznávání krás ostrova a jeho kulturního dědictví.