Rubriky
Destinace

Tunisko

Cenově příznivé léto v Tunisku

Pokud hledáte útěk od všedních starostí na poslední chvíli, který vás nezruinuje, Tunisko je určitě vynikající volbou. Se svými dlouhými úseky pláží, starověkými ruinami a rušnými trhy má tato severoafrická země co nabídnout každému z turistů se zájmem o last minute dovolenou.

Jedním z největších taháků Tuniska je jeho cenová dostupnost. Finančně nenáročné ubytování a levné stravování v místních kavárnách či u pouličních prodavačů. V Tunisku s penězi vystačíte mnohme déle než v řadě jiných oblíbených turistických destinacích. A díky spoustě dalších aktivit z pakatel, jako je třeba návštěva muzea Bardo nebo projížďka na velbloudech saharskou pouští, nebudete v Tunisku muset obětovat takřka žádné dobrodružství kvůli jeho ceně.

Cestování s omezeným rozpočtem samozřejmě vyžaduje určité plánování a flexibilitu. Ale s trochou průzkumu a ochoty jít mimo vyšlapané cesty si můžete v Tunisku užít léto plné zábavy, aniž byste se museli vydat z peněz. Proč tedy nevyužít nabídek na poslední chvíli a nezačít balit kufry? Na last minute pobytu v Tunisku na vás čeká nezapomenutelné dobrodružství!

Zažijte z Tuniska to nejlepší

Přemýšlíte-li o destinaci pro dovolenou na poslední chvíli, jež je cenově dostupná i exotická zároveň, Tunisko by rozhodně mělo být na vašem seznamu. S krásným středomořským pobřežím, fascinující historií a živoucí kulturou si v této severoafrické zemi najde během last minute dovolené každý to, po čem touží.

Jedním ze způsobů, jak lépe poznat a zažít Tunisko, je prozkoumat jeho starobylé památky. Nejznámějším z nich je bezesporu římský amfiteátr ve městě El Jem. Ten pochází již ze 3. století našeho letopočtu a je jedním z největších římských amfiteátrů na světě. Mezi další historická místa v Tunisku, která musíte vidět, patří Kartágo. Kdysi mocný městský stát, jenž ovládal velkou část severní Afriky. Nebo Kajruván, důležité centrum islámské vědy a architektury. V lokalitě Dougga na vás zase čekají jedny z nejlépe zachovaných římských ruin v zemi.

Žádná dovolená v Tunisku, a to ani ta s last minute slevou, by samozřejmě nebyla úplná bez strávení spousty času na jeho nádherných plážích. Na výběr máte v Tunisku ze spousty možností, kde si užít Středozemní moře. Od rušných letovisek, jako je Hammamet nebo Sousse, až po skryté skvosty, jako je Tabarka či Mahdia. Vždy je tu spousta možností k opalování, koupání anebo vyzkoušení nejrůznějších vodních sportů. K těm nejoblíbenějším se řadí windsurfing nebo jízda na vodním skútru.

V této fascinující zemi je toho tolik k vidění a tolik co poznat a vyzkoušet. Nemluvě o vynikajícím jídle. Určitě si nenechte si ujít ochutnání zdejšího kuskusu. Tunisko nabízí skutečně komplexní a ucelený zážitek nejen z last minute dovolené.

Luxusní zájezdy do Tuniska za výhodné ceny

Pokud byste rádi strávili luxusní dovolenou v Tunisku, ale zároveň nechcete zruinovat svůj rozpočet, na trhu bývají k dispozici fantastické nabídky na poslední chvíli. Od objevování starověkých ruin a opalování na krásných plážích až po vychutnávání si tradiční tuniské kuchyně a poznávání místní kultury. Za rozumné peníze se v Tunisku najde pro každého něco.

Jedním z nejlepších způsobů, jak za dovolenou v Tunisku ušetřit peníze, je rezervace balíčku, zahrnujícího rovnou letenky, ubytování a výlety za poznáním. V hlavní turistické sezóně prodává řada cestovních kanceláří tyto typy zájezdů za zvýhodněné ceny v rámci nabídek svých produktů na poslední chvíli.

Tunisko nabízí řadu úžasných letovisek i dalších lokalit, které uspokojí přání i potřeby všech cestovatelů. Ať už jde o odpočinek na pláži či prozkoumávání historických měst, jako je Tunis nebo Sousse. To vše můžete na dovolené v Tunisku zažít, aniž byste se museli vydat z peněz. Proč tedy nevyužít atraktivních last minute nabídek a nedopřát si v Tunisku luxusní dovolenou?

Poznávání Tuniska za rozumné peníze

Pokud plánujete dovolenou na poslední chvíli v Tunisku, budete moci volit z vícero způsobů, jak tuto překrásnou zemi prozkoumat, aniž byste museli utrácet velké množství peněz. Jedním z nejlepších míst, kde začít, je návštěva hlavního města Tunisu. V samotném Tunisu je k dispozici spousta cenově dostupného ubytování. A samozřejmě i řada aktivit, které vás rozhodně nebudou stát majlant. Kupříkladu návštěva muzea Bardo je, s jeho působivou sbírkou římských mozaik a artefaktů z celého Tuniska, absolutní nutností pro milovníky historie.

Dalším způsobem, jak zažít původní Tunisko s nízkým rozpočtem, je návštěva starověkých ruin Kartága. Toto místo, zapsané na Seznamu světového dědictví UNESCO, nabízí návštěvníkům nejen úžasný výhled na pobřeží, ale i příležitost vrátit se v čase do doby, kdy bylo Kartágo jedním z největších rivalů Římské říše. Můžete také navštívit nedalekou lokalitu Sidi Bou Said. Okouzlující město na svahu, jež je známá svými bílými budovami s modrými akcenty, úzkými uličkami a krásnými zahradami. V Sidi Bou Said si každý najde něco. Od obchodů s tradičními řemesly až po umělecké galerie, představující práce místních umělců.

Skryté poklady ubytování v Tunisku

Během plánování své last minute dovolené v Tunisku se zaměřte na skryté klenoty tuniského ubytování. Od útulných noclehů se snídaní až po luxusní letoviska, Tunisko totiž nabízí širokou škálu ubytování, které uspokojí potřeby, přání i rozpočet každého cestovatele.

Jednou z nejoblíbenějších možností ubytování v Tunisku je tradiční tuniský rijád. Což je typický dům s vnitřním dvorem nebo zahradou. Ty se často nacházejí v srdci historických medín. Svou polohou tak poskytují hostům mimo jiné i snadný přístup na místní trhy a kulturní místa. Jedincům, hledajícím odpočinek a moderní komfort, budou zase vyhovovat spíše nově vybudovaná letoviska. Ta nabízejí luxusní ubytování, často s úžasným výhledem na Středozemní moře. A nechybí ani soukromé pláže.

Pokud ovšem hledáte něco skutečně jedinečného, zvažte pobyt v jednom z mnoha tuniských jeskynních obydlí nebo troglodytických domů. Tato obydlí jsou vytesána přímo do skalnatých svahů a poskytují přirozenou izolaci před extrémními teplotami. Budete si připadat, jako byste žili v dávné historii. Současně si ale budete moci užívat moderní vybavení, jako je elektřina a tekoucí voda.

Na last minute dovolené v Tunisku si může každý zvolit ubytování, které bude vyhovovat právě jemu. Ať už jde o tradiční zážitek s příchutí historie, nebo moderní luxus na pláži. Tak na co ještě čekáte? Rezervujte si svůj last minute zájezd do Tuniska se slevou na poslední chvíli ještě dnes a objevte jeho poklady.

Oblíbená letoviska v Tunisku

Tunisko je nejen mezi turisty z České republiky známé svými krásnými plážemi a přitažlivými letovisky. K nejznámějším letoviskům, kde tráví v Tunisku svou dovolenou nemálo Čechů, patří následující lokality na pobřeží Středozemního moře.

Jedním z nejnavštěvovanějších tuniských letovisek je Hammamet. Oblíbené turistické středisko s krásnou pláží a množstvím hotelů a restaurací leží na půli cesty mezi hlavním městem Tunis a přístavem Sousse. A právě Sousse se taktéž řadí k velice oblíbeným tuniským destinacím. Na turisty tady čeká půvabné historické centrum, medina a pestrá nabídka obchodů a restaurací.

Turisté rádi tráví svou last minute dovolenou v Tunisku i na největším tuniském ostrově Djerba. Ten je známý především svými krásnými plážemi a několika zajímavými historickými památkami. Architektonické památky může během pobytu u moře v Tunisku obdivovat i v letovisku Monastir. V něm na vás čekají nejen působivé pláže, ale i takové skvosty, jako je pevnost Ribat či místní medina.

Na opačném konci spektra se nalézá přístav Port El Kantaoui. Jde o moderní letovisko s přístavem, marínou a množstvím obchodů a restaurací, jehož historie se začala psát až teprve na konci 70. let minulého století. Jedinci, preferující klidnou dovolenou, pak v Tunisku často míří do střediska Mahdia. Ta je k nalezení asi 30 kilometrů jižně od Monastiru. Všechna zmíněná letoviska jsou turisty z celého světa žádána díky krásným plážím, historickým památkám a široké nabídce aktivit a zábavy.

Hammamet

Hammamet je jedním z nejznámějších a nejpopulárnějších letovisek v Tunisku. K nalezení je na východním pobřeží Tuniska, asi 60 kilometrů jižně od hlavního města Tunis. Město se táhne podél krásné pláže s jemným pískem a průzračnou vodou Středozemního moře.

Letovisko je oblíbeným cílem turistů především díky teplému a slunnému klimatu, bohatému kulturnímu dědictví a širokému výběru aktivit a zábavy. Ve městě bylo postaveno množství luxusních hotelů a resortů, nabízejících nejen působivý výhled na moře, ale i další doplňkové služby jako jsou spa, bazény a golfová hřiště. Svou last minute dovolenou v nich s oblibou tráví jedinci, kteří požadují luxus a prvotřídní služby.

V historické části města, která se nazývá Medina, budete moci na vlastní oči obdivovat řadu krásných památek. Jedním příkladem za všechny budiž stará pevnost Kasbah. Navštívit se dá i množství obchodů s tradičním zbožím, jako jsou koberce, keramika a šperky. Kromě toho si turisté mohou v případě zájmu v Hammametu užít také četné kulturní akce, jako jsou hudební koncerty, divadelní představení a tradiční tančení show.

Pokud jde o volnočasové aktivity, mohou si návštěvníci Hammametu na zdejších plážích užívat takové vodní sporty, jako jsou kupříkladu windsurfing, potápění či plachtění. Na plážích v Hammametu jsou k dispozici také lehátka a slunečníky, které jejich návštěvníkům umožní v klidu a pohodlí relaxovat a užívat si slunce.

Hammamet je taktéž vynikajícím výchozím bodem k výletům po blízkém i vzdálenějším okolí. Vypravit se můžete například do blízkého Nabeulu, kde si prohlédnete keramické dílny a tradiční tržiště. Nebo se vydejte do tuniského hlavního města Tunis, kde na vás čeká množství historických památek a muzeí. Hammamet je zkrátka skvělým místem pro dovolenou v Tunisku plnou zábavy, relaxace a objevování tuniské kultury a historie. A to nejen té last minute.

Sousse

Také Sousse patří do elitní skupiny populárních tuniských letovisek. K nalezení je na východním pobřeží Tuniska, asi 140 kilometrů jižně od hlavního města Tunis. Sousee se rozkládá přímo na břehu Středozemního moře a může se pochlubit pláží dlouhou přes 10 kilometrů. Ta se táhne od zdejšího přístavu směrem na sever a lemují ji vzrostlé palmy a stromy.

Milovníky nakupování určitě potěší, že letovisko Sousse bývá považováno za jedno z nejlepších míst k nákupům v celém Tunisku. V centru města najdete medinu. Starou část města, která je dokonce zapsána na Seznamu světového dědictví UNESCO. V medině najdete mnoho obchodů a tržnic, kde se prodává tradiční tuniské zboží. Můžete tady koupit například tradiční koberce, keramiku, koření i šperky. Turisté se tu mohou procházet úzkými uličkami, ochutnat místní kuchyni a poznat zdejší kulturu.

K dalším památkám v Sousse patří například archeologické muzeum s bohatou sbírkou římských a byzantských artefaktů. Za vidění rozhodně stojí i Ribat, stará pevnost z 8. století, a též Velká mešita, největší náboženská stavba v Sousse.

Sousse taktéž nabízí mnoho aktivit turistům, kteří neplánují celou svou last minute dovolnou v Tunisku prolenošit na pláži. K dispozici jsou vodní sporty, jako kupříkladu windsurfing a plachtění, ale i třeba golf či jízda na koni. V blízkosti města se nachází také několik přírodních parků, které stojí za příjemnou procházku. Večer si tady pak turisté užívají noční život v mnoha restauracích, kavárnách a barech. Ty nabízejí živou hudbu, taneční show a další zábavu až do rána.

Prázdninové středisko Sousse je také vynikajícím výchozím bodem k výletům do okolí. Vypravit se můžete například do města Monastir či navštívit skalní útvary v poušti. Sousse je ideálním místem pro dovolenou v Tunisku, včetně té s last minute slevami, plnou zábavy, nákupů, kulturních zážitků a dalších aktivit.

Ostrov Djerba

Djerba je ostrovem, ležícím v jižní části Tuniska ve vodách Středozemního moře. Ostrov je oblíbeným turistickým cílem díky svému teplému podnebí, písečným plážím a tradičnímu tuniskému stylu. Na ostrově se nachází nejen mnoho luxusních hotelů a letovisek, kde turisté tak rádi tráví svou last minute dovolenou, ale také řada historických památek. Poznat místní kulturu je fascinujícím zážitkem.

Největším městem na ostrově je Houmt Souk. Je k nalezení na západním pobřeží ostrova a pro turisty má přichystánu řadu zajímavostí. Navštívit můžete třeba tradiční tržnici, kde se prodávají místní výrobky, jako jsou kožešiny, keramika a šperky. V místním muzeu se pak můžete dozvědět více o historii ostrova a tuniské kultuře obecně.

Dalšími zajímavými místy na ostrově Djerba je třeba i mešita Fadhloun, největší mešita na ostrově. Ta je známá svým věžovým minaretem. Borj el Kebir, známý též jako Borj el Ghazi Mustafa, je starou pevností na severním pobřeží Djerby, postavenou v 15. století na obranu proti nájezdům pirátům. Stará židovská synagoga El Ghriba je jednou z nejstarších stále používaných synagog na světě. Navštívit můžete i moderní zábavní park Djerba Explore, kde si můžete z blízka prohlédnout místní zvířata a rostliny.

Ostrov Djerba je daleko z hranicemi samotného Tuniska známý svými plážemi. Ty jsou ideální k opalování, bezstarostnému lenošení i provozování nejrůznějších vodních i plážových sportů. Mezi nejpopulárnější pláže na ostrově patří Sidi Mahres, Houmt Souk, Seguia a Ras Rmal. Kromě koupání a pobytu u moře je ale třeba možné si pronajmout kolo a projet se po ostrově. Můžete tak navštívit místní vesničky, nebo se vydat na výlet dále do vnitrozemí ostrova.

O ostrovu Djerba se ví, že je pro turisty ideálním místem k relaxaci, zážitkům i poznávání tuniské kultury.

Unikátní zážitky

Tunisko je zemí bohatou na kulturu a tradice. Nabízí mnoho jedinečných zážitků, jež jsou oblíbenou volnočasovou aktivitou jedinců, co chtějí zažít autentickou dovolenou, aniž by museli sáhnout hluboko do kapsy. Jedním z takových zážitků je návštěva tradičních trhů nebo súků. Na nich najdete širokou škálu místních produktů za výhodné ceny. Od koření přes kožené zboží, keramiku až po textil. Pro každého je tu něco.

Dalším zážitkem, který musíte na dovolené v Tunisku, a to nejen té s last minute slevami, vyzkoušet, je návštěva jedněch z tuniských veřejných lázní nebo hammamů. Tyto tradiční lázeňské domy nabízejí pohlcující kulturní zážitek. Můžete si v nich odpočinout v parních lázních, při masáži nebo peelingu. To vše navíc za velmi přijatelné ceny.

A konečně, pokud se cítíte na nějaké to dobrodružství, můžete se třeba projet pouští na velbloudech. Mnoho místních cestovních agentur nabízí cenově dostupné balíčky, zahrnující prohlídky pouště s průvodcem. Ti se postarají o každou vaši potřebu, zajistí jídlo, pití i ubytování v tradičních beduínských stanech.